Książnica zaprasza na Fredrę i Themersona

REKLAMA

Książnica Płocka przygotowała na najbliższy weekend dwa ciekawe projekty, związane z wybitnymi twórcami – Aleksandrem Fredro i Stefanem Themersonem.

W piątek, 6 września, w ramach obchodów Roku Stefana Themersona w Płocku, odbędzie się wieczór okolicznościowy w 25. rocznicę śmierci tego awangardowego artysty, prozaika, poety, eseisty, filozofa, filmowca i kompozytora oraz twórcy koncepcji poezji semantycznej.

PowiązaneTematy

Organizatorzy zaplanowali wspomnienie o artyście oraz wykład Jana Gondowicza, zatytułowany „Twórczość na wpół smocza…”. Spotkanie jest częścią projektu „Razem, aktywnie i z Kulturą”, realizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku w partnerstwie z Książnicą Płocką, który dofinansowano ze środków Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka.

Wieczór okolicznościowy odbędzie się 6 września o godz. 18 w siedzibie Książnicy Płockiej przy ul. Kościuszki 6.

Kolejnego dnia natomiast, 7 września o godz. 15, odbędzie się Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry pn. „Podwieczorek u Hrabiego”. Wspólne czytanie ulubionych utworów  polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, poety i wolnomularza organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji publicznego czytania pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Spotkanie odbędzie się na skwerze przy Pomniku Ludwika Krzywickiego, a w razie niepogody w Amfiteatrze nad Wisłą.