Książnica Płocka świętuje. Co przygotowała?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a na początku kwietnia odbył się Dzień Książki Dziecięcej. Z tej okazji Książnica Płocka przygotowała dwa wyjątkowe wydarzenia.

Tegoroczny kwiecień jest dla Książnicy Płockiej świętem książki – w tym miesiącu przypadają aż dwa święta związane z literaturą. Pierwszym był Dzień Książki Dziecięcej, który miał miejsce 2 kwietnia, drugim jest Dzień Książki i Praw Autorskich, 23 kwietnia. Z tej okazji Książnica Płocka przygotowała dwa specjalne wydarzenia.

Spotkanie z Ewą Nowak 21 kwietnia o godzinie 11 (przy ul. Sienkiewicza 2, w Bibliotece dla dzieci) – znana autorka książek dla dzieci i młodzieży, ma na swoim koncie takie tytuły jak: Kiedyś na pewno, Moja Ananke, Zerwij z nią, Wszystko, tylko nie mięta oraz Bardzo biała wrona. W płockiej bibliotece będzie opowiadać o swoich najnowszych dziełach: Yellow bahama w prążki, Noga w szufladzie, Mecz o wszystko i Lawenda w chodakach. Podczas spotkania zostaną rozdane nagrody dla najbardziej aktywnych czytelników Chotomka, odbędzie się również kiermasz książek.

Spotkanie z Anną Dziewit-Meller23 kwietnia o godzinie 17 (przy ul. Kościuszki 6, w Książnicy Płockiej) – pisarka i dziennikarka, która napisała takie książki jak Disko i Góra Tajget. Teraz po sukcesie Dam, dziewuch, dziewczyn. Historii w spódnicy w maju ma wyjść kontynuacja Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy. Anna Dziewit-Meller prowadzi też autorski kanał internetowy o książkach bukbuk. Spotkanie w Książnicy będzie poświęcone jej książkom oraz literaturze, z jaką się spotyka podczas swojej pracy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji