REKLAMA

Książnica Płocka otwarta dla czytelników

REKLAMA

Po okresie zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa, instytucje kultury powoli otwierają się dla użytkowników. Książnica Płocka zaprasza do korzystania z jej zbiorów.

Książnica Płocka po długim okresie zamknięcia ponownie zaprasza czytelników. Nie wszyscy wiedzą, że od 6 maja czynne są wszystkie filie biblioteczne, wypożyczalnia główna i Biblioteka dla dzieci.

PowiązaneTematy

Wyłączone z użytkowania są Czytelnia, Centrum „E-kąt” i Dział Zbiorów Audiowizualnych, który przygotowuje się do przenosin do mediateki.

– Tęskniliśmy za czytelnikami ogromnie, bo przecież to oni są sercem, duszą, szczęściem każdej biblioteki. Dlatego bardzo się cieszymy, że znów ruszyło wypożyczanie książek. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest jeszcze to, co dałoby wszystkim stuprocentową satysfakcję. Jak wszystkich obowiązują nas rygory sanitarne dotyczące zabezpieczeń, noszenia maseczek, rękawic, maksymalnej liczby czytelników, którzy mogą przebywać w bibliotece i, co najważniejsze, i najtrudniejsze dla miłośników książek, brak wolnego dostępu do regałów. Niestety, na razie nie można przeglądać, poczytywać fragmentów na miejscu, przebierać w dziesiątkach tytułów. Musicie się zdać na propozycje bibliotekarek i bibliotekarzy, ale oni was przecież dobrze znają, zazwyczaj wiedzą, co lubicie czytać – informuje Książnica Płocka.Biblioteka zachęca, aby wcześniej zamówić przez telefon wybrane przez siebie książki. Na czytelników czekają między innymi nowości zgromadzone w czasie, kiedy biblioteki były zamknięte. Obowiązują również zasady dotyczące kwarantanny książek, przez trzy dni po zwrocie od czytelnika książki leżakują i są w tym czasie niedostępne.

Instytucja jest czynna w poniedziałek, czwartek, piątek od 10 do 15, wtorek i środę od 12 do 17.
Książnica przypomina, że czytelnia pozostaje zamknięta, jej otwarcie dla użytkowników planowane jest w IV etapie znoszenia ograniczeń związanych z Covid-19. Nadal jednak można zwracać książki do czytelni i wypożyczać kolejne za pośrednictwem wypożyczalni głównej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU