KS Królewscy Płock wrócili na boisko [FILM, ZDJĘCIA]

Powrót na boisko po przerwie związanej z zagrożeniem epidemicznym okazał się trudny dla KS Królewscy Płock. Piłkarki przegrały 2:3 z drużyną Warszawskiej Akademii Piłkarskiej.

Po półrocznej przerwie do gry wróciły płockie piłkarki, które w 1. kolejce rundy wiosennej podejmowały w Płocku drużynę Warszawskiej Akademii Piłkarskiej. Mecz nie rozpoczął się dobrze dla płocczanek, które w 20. minucie przegrywały już 0:2, po dwóch błędach indywidualnych wykorzystanych przez przeciwniczki.

Szybka strata dwóch bramek zmobilizowała płocką drużynę i od tego momentu gra Pomarańczowych wróciła na właściwe tory. Zawodniczki coraz dłużej utrzymywały się przy piłce i znajdowały sposób na wysoko ustawioną linię obrony przeciwniczek.

Jednak w końcowej fazie kilku akcji brakowało dokładności czy ostatniego podania, a dodatkowo wielokrotnie bardzo dobrze na przedpolu zachowywała się bramkarka gości.

Druga połowa zaczęła się od odważniejszych ataków gospodyń. W 8 minut po wznowieniu w polu karnym faulowana została Maja Zielińska, która na raty wykorzystała podyktowany rzut karny.

W 15. min. płocczanki doprowadziły do remisu. Podanie od Karoliny Ejman z głębi pola opanowała Julia Asakowska, która po przebiegnięciu połowy boiska oddała uderzenie na bramkę, z którego obronną ręką wyszła bramkarka przeciwniczek, jednak przy dobitce Aleksandry Synowiec była już bez szans.

Zawodniczki Królewskich coraz częściej znajdowały się z piłką w rejonach pola karnego warszawianek. Zawodniczki WAP jedyne zagrożenie stwarzały ze stałych fragmentów gry, z których dwukrotnie były bardzo blisko umieszczenia piłki w bramce.

Gdy wydawało się, że bramka dla gospodyń wisi w powietrzu, płocczanki popełniły kolejny błąd, który bezlitośnie wykorzystały przyjezdne. Aleksandra Zając nie opanowała niedokładnego podania od Marty Hućko i zawodniczki ze stolicy ponownie wyszły na prowadzenie.

W doliczonym czasie w sytuacji sam na sam z bramkarką znalazła się jeszcze Synowiec, lecz jej uderzenie minimalnie minęło słupek bramki.

KS Królewscy Płock – WAP Warszawa 2:3 (0:2)
Bramki: 54.Maja Zielinska, 60. Aleksandra Synowiec
KS Królewscy Płock: M. Hućko, N. Marciniak, A. Zając, N. Borowska, O. Stasińska, K. Łyzińska, K. Ejman, J. Asakowska (78. W. Wiączek), J. Janiszewska (78. A. Bielicka), A. Synowiec, M. Zielińska (K)

Sponsorem Klubu Sportowego Królewscy Płock w sezonie 2020/2021 jest PKN ORLEN S.A.