REKLAMA

Krystyna Stańko pokazała „Kroplę słowa” [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Krystyna Stańko, polska piosenkarka jazzowa, gitarzystka i autorka tekstów wystąpiła dzisiaj w sali POKIS-u, prezentując utwory z najnowszej płyty „Kropla słowa”. 

PowiązaneTematy

Piosenkarka swoją karierę rozpoczęła latach 80. w bluesowym zespole Dekiel, z którym wystąpiła m.in. na Rawa Blues Festival. W ubiegłym roku wydała album „Kropla Słowa”, który czytelnicy Jazz Forum uznali za Jazzowy Album Roku 2012. Materiał został nagrany w RG studio w Radiu Gdańsk, oraz Shaffa Studio Marka Kuczyńskiego. Produkcją zajął się Paul Rutschka z P&E Studios w Amsterdamie, który realizował również wysoko ocenioną poprzednią płytę Krystyny Stańko. Oprócz Dominika Bukowskiego, wibrafonisty, który zagrał także na marimbie, „Kroplę słowa” tworzą inni wybitni artyści kontrabasista Piotr Lemańczyk, perkusista Cezary Konrad oraz zaproszeni, wyśmienici goście: Maciej Obara – saksofon, Jacek Królik – gitara, Irek Wojtczak- saksofon,Sri Hanuraga – fortepian, Paul Rutschka – bass, Mirosław Hady – instrumenty perkusyjne. Album może trafić do serc zarówno wielbicieli muzyki jazzowej, jak i poezji.

4 października odbył się koncert artystki w Kawiarni Jazzowej POKiS, w trakcie którego mogliśmy usłyszeć piosenki z tej płyty. Co prawda występ nie zgromadził tłumów, jednakże widzowie, którzy dotarli, na pewno nie poczuli się zawiedzeni. Zobaczciegalerię zdjęć z koncertu Krystyny Stańko.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU