Królewskie z powalającym wynikiem na początek sezonu

REKLAMA

W miniony weekend piłkarki KS Królewscy Płock zainaugurowały nowy sezon gry w III Lidze Mazowieckiej Kobiet w piłce nożnej. Płocczanki zakończyły mecz, wygrywając z gospodarzami, MKLS Żbikiem Nasielsk, wynikiem 0:12.

1 września piłkarki z KS Królewscy Płock zainaugurowały kolejny sezon w III Lidze Mazowieckiej Kobiet. Płocczankom na pierwszy mecz przyszło jechać na mecz otwarcia nowego sezonu do Nasielska, gdzie zmierzyły się z MKLS Żbik. Mecz zakończył się wygraną Królewskich wynikiem 0:12.

– Jestem trochę zawiedziony – mówi Adrian Piankowski, trener zawodniczek. – Meczów w naszych rozgrywkach jest mało, są długie przerwy w lecie i zimie, pracujemy mocno, nie możemy się doczekać pierwszego spotkania, jedziemy na mecz i spotyka nas rozczarowanie. Mowa o drużynie gospodarzy Żbika Nasielsk, która wyszła na mecz w niepełnym składzie i od pierwszego gwizdka było wiadomo jakim rezultatem zakończy się to spotkanie. Ciężko po takim występie stwierdzić, w jakim miejscu przygotowań jesteśmy. Trudno jest zmotywować siebie, jak i zawodniczki do maksymalnego zaangażowania w takim meczu. W następny weekend przyjedzie do nas dużo bardziej wymagający rywal – zapewnia Piankowski.

Skład KS Królewscy Płock:

PowiązaneTematy

Pierwsza połowa: Mart Hućko, Kinga Sławińska, Klaudia Stradomska, Karolina Ejman, Klaudia Łyzińska, Wiktoria Wiączek, Aleksandra Synowiec, Natalia Borowska, Daria Kusa, Klaudia Popowska Julia Mikołajewska. W drugiej połowie zagrały: Agnieszka Potrzebska, Klaudia Stradomska, Natalia Borowska, Klaudia Łyzińska, Wiktoria Wiączek, Kinga Pietrzykowska, Wiktoria Zielińska, Weronika Szydłowska, Oliwia Gołębiewska, Natalia Marciniak, Aleksandra Zając.

Przygotowania do sezonu

Po zajęciu trzeciego miejsca w poprzednim sezonie, zawodniczki trenowały do końca czerwca. Następnie udały się na trwający niecały miesiąc odpoczynek. Po powrocie na boisko i dwutygodniowym wprowadzeniu, Królewscy 10 sierpnia wyjechali na siedmiodniowe zgrupowanie do Sendenia.

– Pierwszy raz organizowaliśmy obóz sportowy w takiej formule. Mieszkaliśmy w Zielonej Szkole w Sendeniu, a na boisko w Łącku dojeżdżaliśmy rowerami po urokliwej ścieżce rowerowej – opowiada prezes klubu Adam Blidzewski. – Myślę, że dziewczyny, a także dzieciaki, które były tam po nich, na długo zapamiętają ten czas – dodał.

Podczas przygotowań, piłkarki z Płocka rozegrały 3 mecze sparingowe. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem pomarańczowych, jedno porażką. W drużynie nie zaszły znaczące zmiany. Ze względu na studia w Warszawie, z drużyny odeszła Dominika Janicka, z gry zrezygnowała Daria Przybysz, a dołączyła Kinga Pietrzykowska z Sierpca. Kadra liczy obecnie 22 zawodniczki, 4 z nich zostały „zabrane” w ostatnim czasie z drużyny młodziczek.

W niedzielę 9 września Królewscy pierwszy raz w tym sezonie zagrają w Płocku. Mecz z Zamłyniem Radom rozpocznie się o godzinie 15.