Królewscy remisują z Tygrysem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piłkarki nożne Królewskich Płock zremisowały na wyjeździe z jednym z głównych kandydatów do awansu – Tygrysem Huta Mińska. O końcowym wyniku zadecydowała emocjonująca końcówka spotkania.

Mecz, który odbył się w Mińsku Mazowieckim, był niezwykle atrakcyjnym widowiskiem. W spotkaniu nie zabrakło bowiem zarówno sytuacji podbramkowych, jak też dramaturgii w ostatnich chwilach meczu.

Pierwsza połowa spotkania toczyła się z przewagą płocczanek. To one częściej atakowały i utrzymywały się przy piłce. Swoje okazje mieli też gospodarze. Jedna z nich nadarzyła się po kwadransie gry. Na szczęście strzał napastniczki Tygrysa, z ostrego konta, okazał się niecelny. Miejscowe szukały długich podań, usiłowały też kontratakować, jednak doskonale na przedpolu spisywała się Marta Hućko.

Gol otwierający wynik padł po 20 minutach meczu. Angelika Materek wykorzystała rzut rożny i z najbliżej odległości trafiła do bramki. Królewskie złapały wiatr w żagle i po dwóch minutach padł drugi gol, którego autorem była Daria Nowak.

Druga połowa to pogoń za wynikiem w wykonaniu piłkarek Tygrysa. To one częściej atakowały i rozgrywały piłkę bliżej bramki Królewskich. Obrona płocczanek skutecznie zatrzymywała akcje gospodarzy. Załamanie nastąpiło na kilka minut przed końcem meczu. W 76. minucie padł gol kontaktowy, a minutę później akcją indywidualną popisała się skrzydłowa Tygrysa, która po minięciu obrony płocczanek i celnym dośrodkowaniu zaliczyła asystę na wagę wyniku.

Tygrys Huta Mińska – KS Królewscy Płock 2:2 (0:2)

KS Krolewscy: Marta Hućko – Kinga Lisiewska, Marta Majerowska, Natalia Marciniak, Daria Kusa (41’  Dagmara Świt) – Dominika Przybyszewska, Daria Przybysz – Patrycja Słupska (41’ Dominika Janicka), Klaudia Łyzińska (76’ Klaudia Stradomska), Daria Nowak – Angelika Materek (77’ Aleksandra Wilamowska)

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji