REKLAMA

Królewscy polegli w Ząbkach

REKLAMA

Po zwycięstwie z drużyną DAF Płońsk, Królewscy przerwali serię meczów bez zwycięstwa. W 8. kolejce III ligi mazowieckiej kobiet płockim piłkarkom przyszło zmierzyć się z Ząbkovią II Ząbki. Niestety, mimo niezłej gry, „Pomarańczowe” uległy gospodyniom 0-2 i wróciły do domu bez punktów, notując już czwartą porażkę w tym sezonie.

PowiązaneTematy

Do niedzielnego spotkania Królewskie przystąpiły bez kontuzjowanych Julii Krawczyk, Natalii Marciniak oraz Dagmary Świt. Oprócz tego, na mecz nie mogła pojechać także Klaudia Stradomska, co znacznie zmniejszyło pole manewru trenera Adriana Piankowskiego.

Na miejscu płocczanki zastały nie najlepsze boisko, co przy ich stylu gry było kolejnym problemem. Pomimo tego, gra płockiego zespołu mogła się podobać. Rywalki, co prawda, były lepiej przygotowane fizycznie, jednak umiejętna gra Królewskich niwelowała tę przewagę.

W 18. minucie, po dokładnym uderzeniu napastniczki miejscowych, piłka przeleciała nad głową Alicji Kopacz i Królewscy stracili pierwszego gola. Bramka ewidentnie dodała gospodyniom skrzydeł i dzięki temu w kolejnych minutach, zawodniczki z Ząbek stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji. Każda z nich zatrzymywała się jednak na płockiej obronie.

Od początku drugiej połowy niewiele się zmieniło. Płocczanki dalej próbowały przedostać się pod bramkę gospodarzy, jednak albo brakowało im dokładnych podań, albo dobrze ze swoich obowiązków wywiązywała się defensywa Ząbkovii.

Bicie głową w mur nic nie dało. A w 78. minucie jeszcze się zemściło. Tym razem lekkie uderzenie zawodniczki z Ząbek znalazło drogę do bramki i wpadło tuż przy słupku, ostatecznie ustalając wynik niedzielnej rywalizacji.Następne spotkanie Królewscy rozegrają dopiero za dwa tygodnie, kiedy w sobotę, 7 listopada, na Stadionie Miejskim w Płocku ich rywalem będzie Mazovia Grodzisk Mazowiecki.

UKS Ząbkovia Ząbki II – KS Królewscy Płock 2-0 (1-0)

KS Królewscy Płock: Alicja Kopacz, Julia Mikołajewska, Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Kinga Lisiewska (60 Angelika Wesołowska, 70 Olga Kamińska), Klaudia Łyzińska, Daria Kusa, Daria Nowak (K), Wiktoria Wiączek, Dominika Janicka, Alicja Jankowska.

Alicja Jankowska (napastniczka): Moim zdaniem zagrałyśmy naprawdę dobrze i gdyby nie kilka małych nieporozumień i błędów, które kosztowały nas stratę bramki, to przywiozłybyśmy punkty do Płocka. Niestety, przeciwnik okazał się skuteczniejszy. Teraz musimy się skoncentrować na następnym meczu i jak najlepiej do niego przygotować.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU