Królewscy organizują turniej dla najmłodszych

REKLAMA

Królewscy Płock stawiają kolejny ważny krok w kierunku rozwoju klubu. Tym razem jest nim organizacja I Turnieju Królewskiego Żaka, w którym udział wezmą dziewczynki i chłopcy urodzeni w 2008 roku.

– Jest to dla nas bardzo ważna impreza, gdyż sprawdza nasze umiejętności organizacyjno-logistyczne. To spore przedsięwzięcie, angażujące kilkanaście osób – mówi Adam Blidzewski, prezes klubu. – Turniej ma niecodzienną formułę ponieważ gramy po 3 osoby na dwóch boiskach, które różnią się od siebie wymiarami, a także wielkością bramek. Obowiązywał będzie system rozgrywek „każdy z każdym”, mecz i rewanż na dwóch różnych boiskach – tłumaczy.

plakat turniej 2008

PowiązaneTematy

Co ciekawe w turnieju, który odbędzie się w sobotę, 5 grudnia w hali w Łącku, nie będzie klasyfikacji końcowej. Jak mówi prezes – Na a tym zależało nam najbardziej. Chcieliśmy stworzyć jak najbardziej przyjazne środowisko do rozwoju piłkarskich umiejętności. Naszym celem było minimalizowanie presji związanej z awansami, punktami i wygrywaniem za wszelką cenę. Ten wiek, to nie pora na takie rzeczy. Nie zapisujemy wyników, nie wyłaniamy zwycięzców, wszyscy uczestnicy dostaną medale, a każda drużyna zostanie nagrodzona pucharem – kontynuuje Adam Blidzewski.

– W organizację turnieju zaangażowano wiele osób. Mamy naszych małych podopiecznych upieką pyszne ciasta, tatowie zorganizowali automaty z wodą, kawą, soki oraz owoce – wylicza prezes Królewskich.

Finansowego i rzeczowego wsparcia do organizacji tego turnieju, użyczyły firmy kicpak.pl oraz Polsil Biopreparaty, a podczas trwania piłkarskich zmagań drużynami opiekować będą się piłkarki Królewskich.

W turnieju udział weźmie sześć drużyn. Będą to:

  • Delta Soccer Słupno,
  • MUKS Kosa Konstancin,
  • MLKS Widok Skierniewice,
  • UKS Dwunastka Włocławek,
  • UKS MDK Płock,
  • KS Królewscy Płock.

– Bardzo serdecznie zapraszamy na trybuny. Myślę, że warto przejechać 10 km, aby zobaczyć niemałe już umiejętności piłkarskie 7-latków – kończy Adam Blidzewski.

PetroNews jest patronem medialnym Królewskich Płock.