REKLAMA

Kredyt gotówkowy – wszystko, co powinieneś wiedzieć przed zaciągnięciem zobowiązania

REKLAMA

Jedną z najpopularniejszych usług finansowanych – oferowanych zarówno przez banki, jak i przez instytucje pożyczkowe – jest kredyt gotówkowy. Nic dziwnego; jest to wygodna i możliwa do szybkiego pozyskania forma wsparcia finansowego, dostępna dla szerokiego grona konsumentów. Niemniej jednak wciąż jest to zobowiązanie, które należy zaciągać z rozwagą. W poniższym artykule doradzamy zatem, jak przygotować się do wzięcia kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy – podstawowe informacje

Oferowaną przez różne instytucje finansowe usługą, która pozwala pożyczyć pieniądze na dowolny cel, jest właśnie kredyt gotówkowy. To dlatego cieszy się tak dużą popularnością – jest bowiem niejako kołem ratunkowym, gdy trzeba podreperować rodzinny budżet, naprawić auto, wykonać remont bądź dokonać jakiegoś zakupu.

PowiązaneTematy

Słowem – pieniądze z kredytu gotówkowego można wydać na każdą dowolną potrzebę. Zobowiązanie można dziś zaciągnąć nawet bez wychodzenia z domu, za pomocą strony internetowej wybranej instytucji pożyczkowej. Decyzję otrzymuje się zwykle w ciągu kilkunastu minut, co jest niewątpliwym atutem tego rodzaju usługi.

Zaciągnięcie takiego kredytu nie wymaga również wielu formalności. Prawdę mówiąc – są one zredukowane do niezbędnego minimum. Mimo rozlicznych zalet, wciąż należy jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy to zabezpieczone umową zobowiązanie, które trzeba spłacić w terminie. Nasuwają się zatem pytania: jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego, w jaki sposób wybrać korzystną ofertę oraz jak obliczyć koszt kredytu i wysokość rat?

Kalkulator kredytowy i ranking kredytowy – pomocne narzędzia

Przed zaciągnięciem zobowiązania warto zrobić rekonesans wśród dostępnych ofert, wspomagając się takimi narzędziami, jak: kalkulator kredytowy czy ranking kredytowy. Na początek rekomendujemy jednak skorzystanie z kalkulatora zdolności kredytowej, aby zyskać pewność co do maksymalnej kwoty, jaką możesz zaciągnąć.Aby obliczyć zdolność kredytową, musisz przygotować następujące dane: miesięczny dochód gospodarstwa domowego, pożądany okres kredytowania, oprocentowanie, typ raty, liczba osób zamieszkujących w gospodarstwie domowym oraz stałe comiesięczne wydatki. Jeśli zaś chodzi o przeanalizowanie symulacji kredytu gotówkowego, to w tym celu należy skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego.

Podczas korzystania ze wspomnianego narzędzia trzeba pamiętać o dokładnym wpisaniu danych, aby uzyskane informacje były wiarygodne. Chodzi tu przede wszystkim o następujące parametry: kwota kredytu, okres kredytowania i oprocentowanie nominalne. Należy przy tym mieć na uwadze, że minimalna kwota zaciąganego kredytu może wynosić 500 złotych, maksymalna zaś 150 000 złotych.

Dlaczego tak istotne jest przeanalizowanie wszelkich kosztów kredytowych?

Należy pamiętać, że – niezależnie od tego, czy korzystasz z oferty banku, czy instytucji pozabankowej – kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem finansowym. Istotne jest dokonanie terminowej spłaty. Oferty są kuszące, niemniej jednak trzeba mieć na uwadze przede wszystkim własne możliwości finansowe. W ocenie sytuacji pomagają właśnie darmowe narzędzie, dostępne online, takie jak wspomniane kalkulatory kredytowe czy rankingi kredytowe (zestawienia poszczególnych ofert). Pozwalają one wybrać optymalną i najkorzystniejszą ofertę, co przekłada się na komfortowe spłacanie rat bez nadszarpnięcia domowego budżetu.

artykuł sponsorowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU