REKLAMA

KRDP FM rozszerza swój zasięg. Ma dwie nowe częstotliwości

REKLAMA

Katolickie Radio Diecezji Płockiej będzie nadawało na dwóch nowych częstotliwościach. KRRiT zadecydowała podczas ostatniego posiedzenia o przyznaniu tej rozgłośni częstotliwości w Pułtusku na 99,3 MHz oraz w Rypinie – na 91,6 MHz.

Rozstrzygnęły się konkursy ogłoszone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji pod koniec maja. Wolne były trzy częstotliwości o charakterze społeczno-religijnym: w Rypinie (kujawsko-pomorskie) na 91,6 MHz, w Pułtusku (mazowieckie) na 99,3 MHz oraz w Kamiennej Górze (dolnośląskie). Ten ostatni konkurs rozstrzygnięto już wcześniej, teraz ogłoszono wynik konkursów w Rypinie i w Pułtusku.

PowiązaneTematy

Jako jedyna wniosek na te częstotliwości złożyła Diecezja Płocka z siedzibą w Płocku, właściciel Katolickiego Radia Diecezji Płockiej (KRDP FM). Otrzymała ona koncesję na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym zarówno w Pułtusku, jak i w Rypinie (do wygaśnięcia zmienianej koncesji).

– Chcieliśmy, aby zasięg radia sięgał całego obszaru Diecezji Płockiej – wyjaśnia decyzję o udziale w konkursie dyrektor KRDP FM, ks. Krzysztof Świerczyński. – Może dziwić, że składaliśmy wniosek również na Rypin, choć jest to inne województwo, ale to także jest zasięg Diecezji Płockiej – tłumaczy.Jak dodaje, przyznanie tych koncesji spowoduje wzmocnienie sygnału na tym terenie, a tym samym stworzy możliwość słuchania nowej rozgłośni dla mieszkańców Pułtuska i Rypina oraz okolic. – Dla nas jest to oczywiście także większa ilość słuchaczy i większy zasięg – mówi dyrektor KRDP FM.

Obecnie KRDP FM obecne jest praktycznie na całym Północnym Mazowszu, począwszy od Płocka i okolic, poprzez Ciechanów, Maków Mazowiecki, Płońsk, pod samą Warszawę, a także Sierpc, Gostynin, Włocławek, no i oczywiście teraz też Rypin i Pułtusk.

Jakie są dalsze plany rozwojowe radia? – Nie chciałbym zdradzać tajemnic, ale myślimy o dalszym rozwoju. Szczególnie chodzi tu o nadawanie cyfrowe (DAB+, czyli Digital Audio Broadcasting Plus), a więc w nowej technologii radiofonii cyfrowej. Przyszłość pokaże, w jakim kierunku to pójdzie, ponieważ zależy to również od KRRiT oraz od Urzędu Komunikacji Elektronicznej – podsumowuje ks. Krzysztof Świerczyński.

ks. Krzysztof ŚwierczyńskiREKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU