REKLAMA

Kradzieże, oszustwa i dwóch zbyt szybkich kierowców w Płocku

REKLAMA

W ostatniej dobie zgłoszono płockim policjantom trzy kradzieże, w tym jedną poprzez oszustwo. Funkcjonariusze też odebrali dwóm kierowcom prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

10 kwietnia płockim policjantom zgłoszono kradzież trzech kaset z pieniędzmi z jednego ze sklepów przy ul. Tysiąclecia. W kasetkach znajdowało się około 900 zł. Do kolejnej kradzieży doszło przy ul. Wyszogrodzkiej, gdzie z szuflady bankomatu złodzieje ukradli 600 zł.

Wczoraj przed południem, 68-letnia płocczanka została okradziona przez osoby podające się za pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej.

Kobieta w wieku około 20-25 lat oraz mężczyzna w wieku około 50-55 lat podszywali się pod pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej. Płocczanka wpuściła ich do mieszkania, gdy oszustka odwracała uwagę kobiety, prowadząc inspekcję instalacji kanalizacyjnej, mężczyzna przeszukał mieszkanie i wykradł kopertę zawierającą kilkaset złotych.

– Ponownie apelujemy o zachowanie ostrożności w relacjach z obcymi osobami, złodzieje wykorzystują bardzo często ufność osób starszych dlatego ważnym jest, abyśmy rozmawiali ze swoimi bliskimi o takich przypadkach i sposobach działania przestępców, uświadamiali naszych seniorów o zagrożeniach – zwraca uwagę sierż. szt. Marta Lewandowska rzecznik KMP w Płocku.W środę doszło również do 10 kolizji, z czego 8 miało miejsce w Płocku. Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

– Policjanci płockiej drogówki zatrzymali wczoraj prawo jazdy dwóm kierującym, przekraczającym ponad dwukrotnie prędkość w obszarze zabudowanym. Jednym z nich był kierujący bmw, 48-latek z Warszawy, który Trasą Popiełuszki poruszał się z prędkością 142 km/h – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska rzecznik KMP w Płocku.

Gdzie radar?

11 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 16-24 na trasie Płock-Gąbin-Słubice-Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Łoś says:

    Na trasie Poiełuski nie ma wszędzie terenu zebudowanego to chyba polowanie znam ograniczenia namawiam do jazdy wg znaków pozdrawiam ja raz nie wychamowałem ģwałtownie i mnie zatrzymali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU