REKLAMA

Kradzieże aut i wypadek kierowcy bez uprawnień

REKLAMA

W miniony weekend doszło do jednego wypadku i 24 kolizji. Trzech kierowców zatrzymano na podwójnym gazie, nie zabrakło też kradzieży aut.

19 maja o godz. 17.50 doszło do wypadku drogowego w Gąbinie, na skrzyżowaniu ul. Składkowskiego i Wojska Polskiego.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący mazdą, 23-letni mężczyzna z powiatu płockiego, na skrzyżowaniu ulic nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 33-letniemu kierującemu volkswagenem – mówi sierż. sztab. Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji. – Pasażerka volkswagena z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – wyjaśniła.

Jak się okazało w toku wykonywanych czynności, kierujący mazdą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

PowiązaneTematy

Podczas minionego weekendu z terenu działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku skradzione zostały trzy pojazdy – dwa marki Audi (łączna wartość aut blisko 200 tys. zł) oraz jeden volkswagen LT (wartość ok 10 tys. zł).

– Pojazdy skradzione zostały na terenie Płocka, z parkingów przed blokami mieszkalnymi. Audi skradzione zostały w nocy z piątku na sobotę, natomiast volkswagen w nocy z soboty na niedzielę. W tych sprawach policjanci prowadzą intensywne czynności. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, nie mogę udzielić informacji na temat zgromadzonego w tej chwili materiału dowodowego, jak i również ustaleń pozaprocesowych – wyjaśnia Marta Lewandowska.

Policja apeluje do właścicieli pojazdów: nie parkujmy w odludnych miejscach, ciemna, pusta uliczka to raj dla złodziei. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy w samochodzie dokumentów ani zapasowych kluczyków. W razie kradzieży samochodu, żadna firma ubezpieczeniowa nie wypłaci nam odszkodowania. Jeżeli posiadamy jakiekolwiek zabezpieczenia samochodu, np. blokadę na kierownicę – korzystajmy z nich. Jeśli mamy garaż – to nie zostawiajmy samochodu przed domem. Każda przeszkoda jest dla złodzieja utrudnieniem. Jeśli natomiast widzimy, że ktoś nieznajomy, zachowujący się dość podejrzanie, obserwuje nas bądź naszą posesję, zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów i poinformujmy policję.

W miniony weekend policja zatrzymała również nietrzeźwych kierujących, którzy na podwójnym gazie jechali w miejscowościach: Nowe Proboszczewice, Kuchary Jeżewo oraz w m. Nakwasin.

18 maja w Cekanowie policjanci zatrzymali kierowcę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast 19 maja w Kobylnikach skradziono linię nawadniającą o wartości około 2 tys. zł.

20 maja policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzić będą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Policyjna akcja ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.