REKLAMA

Kradzież paliwa płockiego koncernu trwała od miesięcy. Zatrzymani to Łotysz i Rosjanin

REKLAMA

Jak informowaliśmy, płocka policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież znacznej ilości paliwa z rurociągu, należącego do PKN ORLEN. Okazało się, że namierzanie złodziei trwało od kilku miesięcy, a zatrzymani to obywatele Rosji i Łotwy.

Do zatrzymania mężczyzn doszło 25 czerwca br., kiedy to zauważono nielegalny odwiert na rurociągu paliwowym relacji Płock – Ostrów Wielkopolski, na osiedlu Góry w Płocku.

– Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież paliwa z rurociągów należących do jednego z koncernów paliwowo-energetycznych. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia – informuje policja.

Jak się okazało, płoccy policjanci od kilku miesięcy intensywnie pracowali nad sprawą kradzieży paliwa z rurociągów, należących do PKN ORLEN, a w tych czynnościach uczestniczyli również pracownicy służby ochrony koncernu.

– Ich wspólna, intensywna praca doprowadziła do zatrzymania we wtorkowy wieczór dwóch mężczyzn, którzy skradli kilkadziesiąt litrów oleju napędowego i usiłowali wywieźć go z Płocka. Zatrzymani to Łotysz (31 lat) i Rosjanin (51 lat) – informuje Komenda Miejska Policji w Płocku.Na terenie posesji w Płocku, na której odbywała się kradzież, policjanci znaleźli też specjalistyczne sprzęty, które służyły do wypompowywania paliwa, jak i zbiorniki do jego przechowywania. Policjanci zabezpieczyli wypompowane paliwo, które znajdowało się w zbiorniku w kontenerze, a także pozostały sprzęt, służący do popełnienia przestępstwa.

– 26 czerwca 51-latek usłyszał zarzut usiłowania przyjęcia paliwa, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Obywatelowi Łotwy policjanci przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem do rurociągu i kradzieży paliwa. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 10 lat więzienia – wyjaśnia płocka policja.

W czwartek materiały sprawy zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Płocku.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU