REKLAMA

Kradzież dużej kwoty i dokumentów z otwartego samochodu

REKLAMA

W ostatniej dobie policjanci z Płocka dostali zgłoszenie o kradzieży dużej kwoty pieniędzy i dokumentów z otwartego samochodu. Funkcjonariusze apelują o ostrożność.

1 lipca funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zgłoszono kradzież pieniędzy oraz dokumentów, której dokonano z otwartego samochodu. Wartość kradzieży to około 12750 zł. Do zdarzenia doszło w Płocku przy ulicy Harcerskiej. Tego samego dnia w Płocku przy ul. Chopina skradziono rower o wartości 800 zł.

Zabezpiecz swoje mieszkanie przed wakacyjnym wyjazdem!

– Przypominamy jak co roku zasady zabezpieczania swojego mieszkania przed wyjazdem na wakacje. Pamiętajmy, że najlepszym zabezpieczeniem naszego mieszkania jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy osoby, do których mamy zaufanie, zaprzyjaźnionego sąsiada lub członków rodziny, aby zaopiekowali się Twoim mieszkaniem. Zabezpiecz mieszkanie, przede wszystkim zamknij drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętaj o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do domu – apelują policjanci.

Funkcjonariusze zwracają też uwagę, żeby podczas nieobecności nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki.

– Warto również poprosić zaufanego sąsiada o opróżnianie skrzynki pocztowej, wypełniona listami może dać sygnał potencjalnemu włamywaczowi, że w mieszkaniu już od dawna nikogo nie ma. Warto byłoby, aby sąsiad na kilka godzin dziennie w naszym mieszkaniu włączał światło- to znak, że w mieszkaniu ktoś przebywa – radzą funkcjonariusze.

Stróże prawa podkreślają, że gdyby po powrocie okazało się, że dokonano włamania do mieszkania, nie należy niczego dotykać i natychmiast wezwać policję.– Ponadto pamiętajmy, aby nie pozostawiać w widocznych miejscach w samochodzie wartościowych rzeczy – dodają na koniec policjanci.

W poniedziałek funkcjonariuszom zgłoszono też uszkodzenie lakieru samochodu przy ul. Armii Krajowej. Wartość strat oszacowano na 2000 zł.

Policjanci 1 lipca zatrzymali w Brwilnie pijanego kierowcę z zakazem prowadzenia pojazdów. Tego dnia doszło w sumie do 10 kolizji, z czego 6 miało miejsce w Płocku.

Gdzie radar?

2 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 5-13 na terenie miasta Płocka oraz trasie Płock – Brwilno, Płock – Rogozino.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. tx says:

    no coz, okazja czyni zlodzieja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU