Kradł przewody elektryczne. Grozi mu 5 lat więzienia

REKLAMA

Policjanci z Wyszogrodu zatrzymali mężczyznę, który kradł przewody elektryczne z jednego z domów. Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja, przy którym znaleźli otuliny przewodów miedzianych.

Nieudana kradzież miała miejsce w nocy z 7 na 8 grudnia. Jak podają policjanci, do domu będącego w trakcie rozbudowy, ktoś się włamał. – Mężczyzna wszedł na teren budowy, po czym wszedł do środka domu po wyrwaniu desek zabezpieczających okno – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Mężczyzna przygotował sobie przewody elektryczne, aby je ukraść. Do kradzieży jednak nie doszło – dodaje.

PowiązaneTematy

Policjanci rozpoczęli ustalenia w sprawie. Sprawcą okazał się 51-letni mieszkaniec Wyszogrodu. W domu mężczyzny znaleziono puste otuliny przewodów elektrycznych. Pochodzą one z kradzieży przewodów, która miała miejsce pod koniec listopada w tym samym domu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z innymi zgłoszonymi kradzieżami.

Mężczyzna odpowie za kradzież oraz za uszkodzenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.