Korona do Piotrkowa. Miss Polski wybrana [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Ada Sztajerowska z Piotrkowa Trybunalskiego została nową Miss Polski. Wybór najpiękniejszej Polki oglądali widzowie zarówno w Orlen Arenie, jak i przed ekranami telewizorów.

Wielka Gala rozpoczęła się pokazem dziewcząt w świątecznej bieliźnie oraz futrzanych dodatkach, przy dźwiękach muzyki „Jingle bells”. Potem publiczność i dziewczęta rozgrzewał Rafał Brzozowski, który wystąpił ze swoim utworem „Tak blisko”. Wokalista przyznał, że woli blondynki, ale przede wszystkim uważa, że Polki są najpiękniejsze na świecie.

PowiązaneTematy

Galę prowadziła Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz, a w przerwie pomiędzy pokazami mogliśmy usłyszeć zespół Pectus, czyli uzdolnioną formację braci Szczepanik. Uzdolnioną i przystojną, trzeba dodać. 24 kandydatki do tytułu Miss wystąpiły jeszcze w strojach kąpielowych w pięknym, chabrowym kolorze oraz wyrazistych strojach projektu Ewy Minge, biało-czarnych, różowo-pomarańczowych oraz żółto-czarnych. Ewa Minge zasiadała zresztą w jury, razem z m.in. Miss Polski 2012 Katarzyną Krzeszowską czy Miss Gwinei 2013.

Wspólnie z pozostałymi członkami komisji, wybrano dziesięć najpiękniejszych finalistek:
– Kinga Rojek, l.20 z Sosnowca
– Natalia Tomczyk, l. 22 z Lubonia
– Natalia Kaźmierczak, l. 19 z Bytowa
– Anna Pabiś, l. 24 z Głuchołazów
– Ada Sztajerowska, l. 21 z Piotrkowa Trybunalskiego
– Viktoria Lagonda, l. 21 z Białegostoku
– Karolina Ladzińska, l. 19 z Grajewa
– Katarzyna Sikorska, l. 22 ze Złotoryi
– Anna Pyrek, l. 20 z Łodzi
– Paulina Maślanka, l. 19 z Brzeszczy.

Zanim finałowa dziesiątka pokazała się w przepięknych strojach ślubnych, wystąpił zespół Women of Ireland ze swoją interpretacją piosenki Beatles’ów „Let it be” oraz B. My, znany z występów w programie „Must be the music”.

W ostatnim, przed ogłoszeniem wyników, pokazie dziewczęta zaprezentowały piękne suknie, które z powodzeniem mogłyby nosić na balu sylwestrowym. Na scenie królowały czernie, biele, błękity i róże, błyszczące w świetle reflektorów równie mocno jak korona Miss Polski.

Po obradach jury wybrało zwyciężczynie tegorocznej edycji wyborów. Miss Polski telewidzów Polsatu oraz IV Wicemiss Polski została Anna Pyrek z Łodzi. Internauci wybrali na swoją Miss Paulinę Maślankę z Brzeszczy, która otrzymała również tytuł I Wicemiss Polski. III Wicemiss Polski została Karolina Ladzińska, a II Wicemiss – Anna Pabiś.

Miss Polski 2013 została Ada Sztajerowska z Piotrkowa Trybunalskiego, która będzie reprezentowała Polskę na wyborach Miss World w Londynie.

– Z pewnością wrócimy tutaj za rok – zakończyła Galę Paulina Sykut-Jeżyna. Czy na pewno? Właśnie skończyła się pięcioletnia umowa na organizację wyborów Miss Polski w Płocku, a obecny prezydent raczej nie jest chętny do jej przedłużenia. Nic nie jest jednak przesądzone – przyszłoroczne wybory samorządowe mogą wiele zmienić.

W trakcie tegorocznej transmisji Gali z Orlen Areny nazwę naszego miasta wymieniono dokładnie dziesięć razy.