REKLAMA

Koperty życia teraz także w powiecie

REKLAMA

– Zależy nam na tym, aby ludzie w wieku emerytalnym mieli możliwość obrony swojego własnego życia – powiedziała Małgorzata Struzik, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku, podczas uroczystej inauguracji akcji profilaktycznej „Koperta Życia”, skierowanej do seniorów z powiatu płockiego.

PowiązaneTematy

Akcja profilaktyczna „Koperta Życia” skierowana jest do seniorów powyżej 65. roku życia lub osób trwale zmagających się z różnego rodzaju chorobami. Odbywa się ona w związku z Powiatowym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego, a oficjalnie zainaugurowana została w poniedziałek, 19 października.

– Chcemy, aby koperty trafiły szczególnie do ludzi samotnych, dla których będzie to taka jakby furtka – stwierdziła Małgorzata Struzik. Po czym dodała: –  Do dnia dzisiejszego wydrukowanych zostało tysiąc kopert, jednak jeżeli będzie trzeba wydrukować ich więcej, wszystko zrealizujemy, zgodnie z zapotrzebowaniem.

W skład jednego, z jak na razie tysiąca wydrukowanych zestawów „Koperty życia” wchodzą:

  • koperta oznaczona naklejką: “Koperta Życia dla Seniorów z Powiatu Płockiego”,
  • karta informacyjnej do wypełnienia,
  • magnes do umieszczenia na drzwiach lodówki.

Każdy senior, który odbierze swoją „Kopertę Życia”, musi najpierw wypełnić kartę informacyjną na temat swojego stanu zdrowia, w której należy również podać numery telefonów do najbliższej rodziny lub opiekunów. Wszystkie zawarte w ankiecie informacje będą ważne przez rok, a po tym terminie (lub też w miarę potrzeb), dane w niej będą aktualizowane.

Wypełnioną kartę informacyjną, w specjalnej kopercie, należy umieścić w widocznym i dostępnym miejscu w lodówce, tak, aby umożliwić ratownikom szybki dostęp do informacji o pacjencie. Nie zapominając, oczywiście, o umieszczeniu na drzwiach lodówki magnesu z napisem “Tu jest Koperta Życia”.– Takie koperty to bardzo dobry pomysł. Nie tylko ze względu na osoby samotne, ale też ze względu na rodzinę, która czasami nawet nie wie, na co choruje bliska osoba, czy jakie leki przyjmuje. Jak przyjeżdża pogotowie, to wszyscy wpadają w panikę – powiedziały zgodnie o wprowadzeniu akcji „Koperta Życia” w powiecie trzy przedstawicielki Kół Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Nowej Góry, Drobina oraz Słubic.

Seniorzy z powiatu płockiego “Koperty Życia” mogą bezpłatnie otrzymać w Wydziale Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Starostwa Powiatowego przy ul. Bielskiej 59 w Płocku, na czwartym piętrze w pokoju 420.

Warto pamiętać, że od czerwca bieżącego roku, takie same koperty trafiły już w ręce płocczan, o czym przeczytacie klikając poniżej.

[button link=”http://petronews.pl/wloz-koperte-do-lodowki-koperty-zycia-juz-w-plocku/” target=”new” color=”default”]Włóż kopertę do lodówki! „Koperty życia” już w Płocku[/button]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU