REKLAMA

Koperta, która ma ratować życie

REKLAMA

Już w najbliższy poniedziałek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbędzie się inauguracja akcji profilaktycznej „Koperta Życia”, skierowanej do seniorów (65+) z powiatu płockiego, realizowanej przez Samorząd Powiatu Płockiego. Osoby starsze zostaną wyposażone w „Koperty Życia”, które będą miały pomóc ratownikom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji.

PowiązaneTematy

„Koperta Życia” to zestaw, składający się z:

  • koperty oznaczonej naklejką: „Koperta Życia dla Seniorów z Powiatu Płockiego”,
  • karty informacyjnej do wypełnienia,
  • magnesu do umieszczenia na drzwiach lodówki.

„Koperty” te są bezpłatne i trafią do każdego zainteresowanego seniora (65+) lub osoby trwale zmagającej się z chorobą.

– Informacja zawarta w Kopercie może uratować życie, jest niezmiernie ważna przede wszystkim w przypadku seniorów żyjących samotnie – zaznacza organizator akcji, Starosta Płocki Mariusz Bieniek.Na podstawie ankiety, każdy chętny senior przygotowuje informację na temat swojego stanu zdrowia, czyli chorób na które cierpi, przyjmowanych lekarstw i skłonności do uczuleń. Podaje również numery telefonów do najbliższej rodziny lub opiekunów. Tak przygotowana informacja będzie ważna rok, a po tym czasie (lub w miarę potrzeb) będzie ona aktualizowana.

Wypełnioną ankietę, w specjalnej kopercie, należy umieścić w lodówce. Na lodówce z kolei należy przykleić magnes „Tu jest Koperta Życia”. Umieszczenie „Koperty” w lodówce, a więc miejscu widocznym i dostępnym, umożliwi ratownikom szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie.

„Koperty” można otrzymać w Wydziale Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Starostwa Powiatowego przy ul. Bielskiej 59 w Płocku, na czwartym piętrze w pokoju 420.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU