REKLAMA

„Konwój” i „Powidoki”. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

Premiery, stałe cykle i festiwal filmów rosyjskich. Najbliższe dni w NovymKinie Przedwiośnie przedstawiają się naprawdę interesująco.

Konwój

Od 13 stycznia NK Przedwiośnie zaprasza na premierę polskiego filmu „Konwój”, gdzie w głównych rolach zobaczymy: Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza, Przemysława Bluszcza, Łukasza Simlata oraz Ireneusza Czopa.

Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować bardzo niebezpiecznego więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Dyrektor więzienia utraciwszy kontrolę nad konwojem, rusza w pościg, by naprawić, a może ukryć niewygodną dla niego prawdę. Powoli wychodzi na jaw prawdziwy cel konwoju. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.

Powidoki

Druga premiera najbliższego weekendu to również polski tytuł, ostatni film Andrzeja Wajdy – „Powidoki”.

Jeden z najwybitniejszych twórców w historii kina, zdobywca wielu nagród filmowych, w tym Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda, przedstawia historię człowieka niezłomnego, Władysława Strzemińskiego pioniera polskiej awangardy, ze znakomitą rolą Bogusława Lindy.

Głównym bohaterem jest wielki artysta, wierny własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. „Powidoki” to intymny zapis ostatniego okresu życia obdarzonego charyzmą wybitnego malarza. Opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła niepokornego człowieka.

Wajda w sposób niezwykle subtelny, a zarazem uniwersalny kreśli, tworzonymi z malarskim kunsztem obrazami, świat, w którym piękno i sztuka są prześladowane.

Bajkoranki: 7 Krasnoludków i Królewna Śnieżka – Nowe przygody

W niedzielę, 15 stycznia, dla dzieci odbędą się Bajkoranki, a podczas nich zobaczymy filmu „7 Krasnoludków i Królewna Śnieżka – Nowe przygody”. Seans zaplanowano na godzinę 11, bilety w cenie 10 złotych. Podczas seansu odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats. Po seansie NK Przedwiośnie zaprasza na spektakl teatralny przygotowany przez Teatr Form Wielu „Czyja to walizka”.

„7 Krasnoludków i Królewna Śnieżka”: W świecie Siedmiu Krasnoludków nie ma czasu na nudę. Tu ciągle coś się dzieje. Pewnego dnia uciekająca przed złym wilkiem Zosia zostaje uratowana przez przebojowych małych bohaterów, o wielkich sercach. Krasnoludki wraz z Królewną Śnieżką pomogą dziewczynce odnaleźć tatę. Podczas wielkiej wyprawy czeka ich mnóstwo przygód z pięknym, bajkowym przesłaniem, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a siła miłości, która łączy rodzinę, pozwoli odnaleźć się kochającym osobom, nawet na końcu świata.

Spotkania Filmowe: Zwierzęta nocy

W poniedziałek 16 stycznia kolejna edycja Spotkań Filmowych i seans filmu „Zwierzęta nocy” z napisami. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem tradycyjnie NK Przedwiośnie zaprasza na herbatę oraz ciastko.

„Zwierzęta nocy”. Niedający spokoju, wżerający się w pamięć, niepokojący thriller na podstawie scenariusza i w reżyserii Toma Forda, szokująco przekraczający bariery intymności, pełen napięcia, śmiało eksplorujący cienką granicę między miłością a okrucieństwem, zemstą i odkupieniem win. W filmie zobaczymy nominowanych do Oscara Amy Adams i Jake’a Gyllenhaala w roli byłych małżonków, którzy odkrywają mroczną prawdę o sobie nawzajem i sobie jako ludziach.Sputnik nad Polską

Od poniedziałku 16 stycznia rozpoczyna się cykl Replika Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik” nad Polską.

HARMONOGRAM POKAZÓW

16.01 Zoologia, reż. Iwan I. Twierdowski, 2016, 88 minut, 16+
Natasza mieszka wraz z matką w niewielkim nadmorskim mieście. Jej życie jest nudne i monotonne. Natasza pracuje w zoo, gdzie już od dawna jest obiektem drwin i plotek. Niespodziewanie jednak przechodzi dziwną metamorfozę – pewnego dnia wyrasta jej ogon. Początkowo jest zmieszana pojawieniem się tak dziwnego atrybutu, ale z czasem jednak przyzwyczaja się do niego i stara się go nawet wykorzystać, aby odnaleźć samą siebie i zacząć żyć pełną piersią.

17.01 „Mały Sputnik”: Skarb, reż. Irina Wołkowa, 2015, 96 minut, 6+
Gosza to inteligentny i ciekawski chłopiec mieszkający w niewielkim mieście. Wspólnie ze swoja moskiewską przyjaciółką Katią stara się wyjaśnić zagadkę pewnej kradzieży. Z miejscowego muzeum krajoznawczego skradziony bowiem medalion, który, jak głosi legenda, doprowadzić może do skarbu ukrytego przez Białego Rycerza. Dziwnym zbiegiem okoliczności na kilka dni przed kradzieżą, w miasteczku pojawił się cyrk objazdowy….

18.01 Znalezisko, rez. Wiktor Dement, 2016, 16+
Starszy inspektor Nadzoru Rybołówstwa Trofim Rusanow, uważający siebie samego za „przedstawiciela prawa”, a resztę ludzi za „łajdaków i złodziei”, z woli przypadku trafia w sam środek tajgi, dziesiątki kilometrów od terenów zamieszkałych przez ludzi. Przyjdzie mu więc stanąć twarzą w twarz z surową przyrodą. Historia ta zupełnie zmieni jego sposób postrzegania świata.

19.01 Dotyk wiatru, reż. Olga Wieremeiejewa, Jelena Demidowa, 2016, 77minut, 12+
„Dotyk wiatru” to produkcja łącząca w sobie cechy filmu fabularnego oraz dokumentu. Zdjęcia były kręcone w Buriacji, centrum rosyjskiego buddyzmu. W części fabularnej moskiewska aktorka Julia wyrusza na zdjęcia filmowe do dalekiej Buriacji. Chce tam odnaleźć mężczyznę, którego kiedyś kochała. Julia jest nieuleczalnie chora i nie wierzy już w cuda, ale w Buriacji otrzymuje jeszcze jedną szansę od losu. Równolegle opowiadana jest prawdziwa historia aktorki Julii Aug, która podczas swojej pierwszej wizyty w Buriacji spotkała tam swojego filmowego partnera, aktora Eduarda Żagbajewa. W czasie swej podróży kobieta trafia do Iwołgińskiego Dacanu, gdzie staje twarzą w twarz z legendą buddyjskiego Lamy Chambo Lamy Itigełowa, buddyjskim mnichem , który przewrócił do góry nogami i obalił wszystkie teorie naukowe o życiu i śmierci. Odwiedza także praktykującego lamę astrologa, żeby dowiedzieć się, co czeka ją w przyszłości.

Kino Seniora: Tancerka

W środę, 18 stycznia, kolejna edycja Kina Seniora i pokaz filmu „Tancerka”. Seans odbędzie się o godzinie 11:00, bilety w cenie 11 złotych. Przed seansem – herbata oraz ciastko. Po seansie prelekcja, którą poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

„Tancerka”: Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque.

Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loïe co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumière, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy…

Ponadto w repertuarze:

  • „Sing” dubbing 2D oraz 3D – Aby uratować swój teatr przed ruiną, miś koala Buster Moon organizuje konkurs piosenki.
  • „Po prostu przyjaźń” – Przyjaźń grupy ludzi zostaje wystawiona na próbę w obliczu życiowych przeciwności.
  • „Assassin’s Creed” napisy 2D i 3D – Dzięki przełomowej technologii Callum Lynch doświadcza przygód swojego przodka, asasyna Aguilara, żyjącego w XV-wiecznej Hiszpanii. Wkrótce podejmuje walkę z potężnymi templariuszami.
  • „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” napisy – Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.
  • „Królowa śniegu 3. Ogień i lód” dubbing – Gerda pragnie odnaleźć rodziców porwanych przez Północny Wiatr.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU