REKLAMA

Kontrole kierowców szkolnych busów: po alkoholu i z uszkodzonymi hamulcami

REKLAMA

Płoccy policjanci, podczas działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, przeprowadzili kontrole autobusów, które wożą dzieci do szkół. Jednemu kierowcy zabrano prawo jazdy za kierowanie pod wpływem alkoholu, drugiemu dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu. Były i inne przewinienia.

Od 3 do 7 września trwała akcja płockiej policji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem było przede wszystkim zapewnienie uczniom bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W tym celu policjanci przeprowadzili łącznie 35 kontroli autokarów przewożących dzieci do szkół, w tym 18 gimbusów i 17 autobusów szkolnych.

– Niestety, w czasie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze ujawnili 1 kierowcę gimbusa, który przewoził dzieci będąc po spożyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,48 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Kierowcy natychmiast uniemożliwiono kierowanie gimbusem oraz zatrzymano mu prawo jazdy – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Innemu kierowcy zatrzymano natomiast dowód rejestracyjny pojazdu, w którym wątpliwości policjantów wzbudził stan układu hamulcowego.

PowiązaneTematy

Były i inne wykroczenia, np. trzy przypadki przekraczania przez kierowców samochodów osobowych prędkości w rejonach szkół, jeden przypadek omijania pojazdu, który zatrzymał się, aby udzielić pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych i dwa przypadki nieprawidłowego korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonu komórkowego.

– Jeżeli chodzi o pieszych, funkcjonariusze dwukrotnie interweniowali wobec pieszych przechodzących przez jezdnię w miejscach niedozwolonych – informuje rzecznik płockiej policji.

Funkcjonariusze prowadzą też działania profilaktyczne, organizując spotkania z uczniami w szkołach. Dotychczas odbyło się sześć takich spotkań, ale mają być kontynuowane.