Konkursy, warsztaty i animacje czyli „Zabawy z Wisłą”

REKLAMA

Galeria Wisła oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przygotowali dla najmniejszych płocczan dużo atrakcji. Będą konkursy, gry i zabawy oraz występy i warsztaty. Nie zabraknie też konkursu plastycznego, do którego organizatorzy zapraszają już teraz.

W dniach 8-9 kwietnia w Galerii Wisła odbędzie się impreza pt. „Zabawy z Wisłą”. Dzieci będą mogły wziąć udział w grach, zabawach i warsztatach. Organizatorzy przewidzieli także konkursy i występy, jednak już dziś zachęcają do wzięcia udziału w miejskim konkursie plastycznym „Miasta nad Wisłą”.

PowiązaneTematy

Edukacyjno-artystyczny projekt „Zabawy z Wisłą” skierowany jest głównie do rodzin z dziećmi, a organizowany jest przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Galerię Wisła. Wydarzenie ma na celu poszerzanie wiedzy na temat królowej polskich rzek – Wisły. W ramach atrakcji  przygotowanych dla dzieci, znajdą się m.in. spektakl „Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle”, pokazy i warsztaty grup tanecznych, warsztaty literackie o Wiśle, pieśni flisackie, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”, warsztaty plastyczne, budowanie mostów z klocków, konkursy zabawy i animacje. Teatr Form Wielu wystawi spektakl „Najdziwniejszy Skarb”, a publiczność zagłosuje na najpiękniejszą pracę plastyczną. Rok 2017 należy do Rzeki Wisły, która przecina wiele polskich miast, miasteczek i wsi.

W ramach ogólnopolskiego projektu planowanych jest szereg działań z zakresu kultury, sportu, ekologii, sztuki i nauki. Podczas „Zabaw z Wisłą”  odbędzie się miejski konkurs plastyczny „Miasta nad Wisłą”, w którym udział mogą  wziąć wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i z klas I-III szkoły podstawowej
(kategorie 3-6 lat, 7-9 lat). Każdy uczestnik na konkurs może przesłać jedną pracę w  formacie A3 wykonaną w dowolnie wybranej technice rysunkowej lub malarskiej.  Prace należy dostarczyć do 30 marca 2017 roku do Płockiego Ośrodka Kultury i  Sztuki (09-402 Płock, ul. Tumska 9 A – pocztą lub osobiście, od poniedziałku do  piątku w godz. 8-18).

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród, na które składać się będą książki, materiały plastyczne i kreatywne, odbędzie się 9 kwietnia 2017 roku w Galerii Wisła w Płocku. Informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 602-559-871.

Regulamin konkursu oraz wzór karty zgłoszeniowej można znaleźć na stronie  www.POKIS.pl. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

PetroNews jest patronem medialnym akcji.