REKLAMA

Konkurs. Do wygrania zaproszenie na koncert „Fantazja na tematy polskie” [ZAKOŃCZONY]

REKLAMA

W piątek, 21 marca, odbędzie się premierowy koncert „Fantazja na tematy polskie”. Z płockimi symfonikami wystąpi kwartet smyczkowy Opium String Quartet. Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest podwójne zaproszenie na piątkowy koncert.

Podczas piątkowego koncertu Opium String Quartet wykona utwór spokonowany przez Eunho Changa. Ten koreański artysta to jeden z czołowych kompozytorów młodego pokolenia. Jest laureatem sześciu międzynarodowych oraz czterech koreańskich konkursów kompozytorskich. Jego dzieła nadają największe europejskie radiofonie, a jedną z jego kompozycji wykonano w Białym Domu, w obecności prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy.

Zamówione przez POS dzieło to kompozycja, w formie fantazji. Nawiązywać ma charakterem do muzyki polskiej. Zadaniem kompozytora było stworzenie utworu uniwersalnego, zrozumiałego dla każdego, mimo użycia najnowszych technik kompozytorskich. Premiera utworu, pod batutą Wojciecha Rodka, odbędzie się z udziałem renomowanego kwartetu smyczkowego „Opium”.

Eunho Chang i „Opium” zetknęli się już na swej artystycznej drodze. 23 września 2012 r. na Zamku Królewskim w Warszawie utwór Changa pt. „Podolanka” został premierowo wykonany przez Opium String Quartet, podczas koncertu „Muzyka Kresów Wschodnich”. Koncert ten był wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi Warszawska Jesień.

Konkurs

Mamy dla Was niespodziankę, konkurs, w którym do wygrania jest podwójne zaproszenie na piątkowy koncert „Fantazja na tematy polskie”. Co zrobić, aby je wygrać?Należy odpowiedzieć na pytanie: kiedy i gdzie po raz pierwszy zespół „Opium String Quartet” wystąpił z Eunho Changiem?

Nagrodę, a więc podwójne zaproszenie na piątkowy konkurs, otrzyma pierwsza osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Zgłoszenia należy słać poprzez nasz KONTAKT. Na Wasze maile czekamy do czwartku, 20 marca, do godziny 12.

Zwycięzca zostanie poinformowany drogą mailową o szczegółach odbioru zaproszenia. 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU