Konkurs. Do wygrania książka Themersonów

REKLAMA

W najbliższy piątek, 25 października, odbędzie się promocja książki Franciszka i Stefana Themersonów „Był gdzieś haj taki kraj, Była gdzieś taka wieś”. Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest właśnie ta książka.

Promocja książki odbędzie się podczas Festiwalu Themersonów Skarpa 2013, 25 października o godz. 16 w przyszłej siedzibie POKiS-u (Tumska 13). „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś” to książka Franciszki i Stefana Themersonów, autorów perfekcyjnie komplementarnych, bezkompromisowych, wiecznie poszukujących i eksperymentujących. Themersonom przyświecał cel, by książki były nie tyle bestsellerami, ale, jak sami je nazywali, „Bestlookerami”. Książka zatem powinna być traktowana jak przedmiot sztuki – jako idealna kompozycja słowa, ilustracji i typografii. Publikacje Themersonów zwracają uwagę rozmieszczeniem ilustracji na stronie, rebusami, rysunkami, które powodują, że tekst czasem jest wpisany w koło i nie wiadomo, gdzie jest początek, a czasem trzeba go rozszyfrować z obrazków.

PowiązaneTematy

Themersonowie bawią się liniaturą i rozmiarem pisma, eksponując w ten sposób wybrane fragmenty tekstu. Oto, co pisze o książce pani Jasia Reichardt, spadkobierczyni praw autorskich: „(…) Te dwa opowiadania, z których pierwsze mówi o kraju, którego nazwa jest najdłuższą z możliwych nazw, a drugie o wiosce, która się w ogóle nie nazywa, ukazały się nakładem Spółdzielni Społem w Warszawie w 1935 roku. „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś” to szósta książka dla dzieci opublikowana przez Themersonów. Tak jak we wszystkich innych opowiadaniach dla dzieci pisanych w latach trzydziestych nie ma tu magii, czarodziejów i wróżek – jest tylko to, z czym spotykamy się w życiu codziennym. Te dwa opowiadania, napisane przez Stefana Themersona i zilustrowane przez Franciszkę Themerson, mówią o przygodach, w których bardzo niewiele, zarówno złego, jak i dobrego, zależy od przypadku. Sprawcą zmiany może być krokodyl, owad lub mieszkaniec wioski, który może działać w pojedynkę lub w grupie. Nic jednak nie dzieje się przez przypadek”.

Mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest książka Themersonów „Był gdzieś haj taki kraj. Była gdzieś taka wieś”. Co zrobić, aby wygrać?

Należy napisać komentarz, podając swój login oraz adres mailowy (w odpowiednim polu). Wygra osoba, która jako pierwsza odpowie w komentarzu, jaki jest adres obecnej siedziby POKiS-u. Konkurs trwa do dzisiaj, 23 października do północy. Zwycięzca zostanie poinformowany drogą mailową o szczegółach odbioru książki. Kto pierwszy ten lepszy!