REKLAMA

Koniec remontu w Książnicy Płockiej

REKLAMA

Dobiegł końca remont Czytelni Głównej w Książnicy Płockiej. Dzięki nagrodzie wywalczonej w konkursie „CSR – dziesięć na dziesięć” organizowanym przez PEKAES, we współpracy z Kulczyk Foundation, udało się odnowić całe lewe skrzydło gmachu głównego.

Otwarcia czytelni dokonał dziś o godzinie 12 prezydent Płocka Andrzej Nowakowski wraz z Joanną Banasiak, dyrektor płockiej Książnicy. Remont trwał od 12 października 2015 roku do końca grudnia. Prace obejmowały m.in. położenie gładzi, malowanie ścian, naprawę podłóg, odnowienie zabytkowych drzwi. Łącznie odnowionych zostało dziewięć pomieszczeń.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 10 tys. zł. Konkurs, w którym brała udział Książnica Płocka, polegał na zgłoszeniu i udokumentowaniu tych części biblioteki, które wymagają remontu. W dalszym etapie internauci poprzez aplikację PEKAES mogli oddawać jeden głos dziennie na wybrany przez siebie projekt.

– Do konkursu zgłosiły się biblioteki z całego kraju – mówi Joanna Więckowska, Kierownik Działu Marketingu i Komunikacji PEKAES. – Nasza wspólna inicjatywa okazała się impulsem do zmian – dodaje.

Głosować można było od 15 października do 5 listopada 2015 r. Zaangażowanie czytelników i sympatyków Książnicy przerosło najśmielsze oczekiwania wszystkich pracowników, którzy również brali czynny udział w głosowaniu.– Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na ten projekt, bo dzięki temu możemy cieszyć się nowym wnętrzem – mówi Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej.

Teraz płocka biblioteka będzie starać się o kolejne środki finansowe na remont następnych pomieszczeń zajmowanych przez Dział Informacji Bibliograficznej i Regionalnej.

– To kolejny, nieduży krok, który sprawia, że z Książnicy jesteśmy coraz bardziej dumni – powiedział prezydent. – Będziemy nadal sięgać po środki zewnętrzne, by zrobić jak najwięcej – dodał Andrzej Nowakowski

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU