Koniec przebudowy skrzyżowań na Podolszycach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zakończyły się główne prace, związane z przebudową skrzyżowań na Podolszycach w rejonie al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II i ul. Wyszogrodzkiej. Jeszcze w czerwcu zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu.
W miniony weekend zakończyły się prace, związane z asfaltowaniem nawierzchni jezdni skrzyżowania Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II. Zgodnie z planem udało się także wykonać główne prace drogowe, zaplanowane na maj i czerwiec w tej części Podolszyc.
W ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie jeszcze trwało porządkowanie terenu i przygotowanie nowej stałej organizacji ruchu. Wykonawca wprowadzi poprawki w miejscach, gdzie takie prace są jeszcze konieczne, np. związane z regulacją studzienek, uprzątnięciem terenu. W tym czasie zostanie także wykonane nowe oznakowanie poziome, odsłonięte będą nowe znaki pionowe i usunięte znaki czasowej organizacji ruchu. Planuje się, że nowa stała organizacja ruchu zostanie wprowadzona do końca czerwca.

Dwa nowe ronda zaczną funkcjonować na obecnie istniejących skrzyżowaniach ulic Jana Pawła II – Czwartaków (przy galerii Wisła) i skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol (przy CH Panorama). Rondo przy galerii Wisła będzie miało średnicę 41 m, powstała już wyspa środkowa o średnicy 19 m otoczona jednometrowym pierścieniem. Szerokość jezdni ma 10 m. Rondo na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej – Sikorskiego – Batalionu Parasol będzie nieco mniejsze. Jego średnica ma 30 m, a szerokość jezdni to 7,5 m. Powstała już wyspa środkowa o średnicy 15 m, która jest przejezdna dla większych pojazdów i autobusów Komunikacji Miejskiej.

W rejonie ul. Wyszogrodzkiej powstała także specjalna zatoka, przystosowana do kontroli pojazdów przez policję i Inspekcję Transportu Drogowego. W zatoce służby będą zatrzymywać m.in. przeciążone pojazdy, wytypowane do kontroli przez preselekcyjną wagę umieszczoną na ul. Wyszogrodzkiej (w okolicach ul. Parcele).

Krawężniki w rejonie przebudowanych skrzyżowań zostały obniżone i przystosowane dla osób niedowidzących, natomiast niewidomi będą mogli pomagać sobie specjalnymi wypustkami. W jezdni na al. Armii Krajowej zostanie umieszczone punktowe oświetlenie. Zostały także wykonane na odcinkach nowe ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji