REKLAMA

Koncert „Polskie drogi do wolności” za darmo dla płockich seniorów

REKLAMA

Już można odebrać darmowe wejściówki na organizowany przez PKN ORLEN koncert skierowany do płockich seniorów. Widowisko „Polskie drogi do wolności” jest muzyczno-aktorską opowieścią o walce Polaków o kraj.

9 października w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej odbędzie się koncert „Polskie drogi do wolności”. Żeby móc uczestniczyć w wydarzeniu, należy odebrać darmowe wejściówki, które już są dostępne w SDK PSM L-W.

PowiązaneTematy

Inicjatorem i sponsorem spotkań ze sztuką teatralną w Płocku jest PKN ORLEN. Koncern już po raz szósty zaprasza seniorów do obejrzenia programu artystycznego. Widowisko przygotowane dla płockich seniorów to muzyczno-aktorska opowieść o polskiej walce o wolność na przestrzeni kolejnych wieków.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni legionowe, powstańcze, wojenne, a także współczesne utwory takich artystów jak: Agnieszka Osiecka, Jacek Kaczmarski czy Jan Pietrzak. W prezentowanych utworach znajdziemy cały wachlarz emocji – radość „Pierwszej Kadrowej”, rycerską dumę „Pierwszej Brygady”, werwę i humor ułanów, polski dramat z września 1939 roku czy młodzieńczy zapał Powstańców Warszawskich.

– W ostatniej części koncertu niezapomnianymi pieśniami bardów opozycji demokratycznej nawiążemy także do czasów względnie niedawnych – czyli epoki „Solidarności” – zaznacza Marek Owsik, kierownik Zespołu Społeczno-Kulturalnego SDK PSM L-W.ORLEN DLA PŁOCKA – KULTURA Z PASJĄ to projekt realizowany z myślą o emerytach i rencistach z naszego miasta. Jego inauguracja odbyła się w marcu w Spółdzielczym Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej. Wówczas widzowie mieli okazje zobaczyć muzyczne, rozśpiewane przedstawienie pt. „Szesnaście róż”. Spektakl w wykonaniu Katarzyny Anzorge – związanej niegdyś z płockim teatrem – spotkał się z entuzjastycznym, ciepłym, serdecznym odbiorem publiczności.

Druga odsłona projektu miała miejsce w kwietniu. Wówczas to zaprezentowany został spektakl pt. „Jedyna miłość Oskara” w wykonaniu artystów sceny gliwickiej – Teatru Wit-Wit. Majowa, trzecia odsłona to recital Ewy Sonnenburg pt. „Wspomnień czar”, w czerwcu seniorzy obejrzeli spektakl komediowy – „Rewizor” Mikołaja Gogola, w wykonaniu artystów sceny włocławskiej – Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego, natomiast wrześniowa operetka „Od Czardasza do Kankana” porwała naszą publiczność do tańca. Dwugodzinne widowisko artystów Teatru Muzycznego IWIA z Gliwic rozbawiło naszych seniorów do łez radości.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3. Zaproszenia wydawane są do wyczerpania limitu. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. Szczegółowy regulamin projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej SDK PSM L-WKoncert odbędzie się 9 października o godzinie 13 w SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU