REKLAMA

Koncert płockich chórzystów w katedrze

REKLAMA

W najbliższą sobotę Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses zaprezentuje twórczość polskich kompozytorów tworzących w renesansie, baroku, romantyzmie i autorów współczesnych. Koncert odbędzie się w płockiej katedrze.

Koncert jest zwieńczeniem projektu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” . W ramach projektu chórzyści uczestniczyli w 15 warsztatach emisji głosu prowadzonych przez wysokiej klasy korepetytorów, m.in. wykładowców Akademii Muzycznej w Białymstoku i Poznaniu. Zapewniły one rozwój i edukację wokalną indywidualnym chórzystom, ale przełożyły się także na udoskonalenie poziomu wykonawczego całego chóru.

W programie są dzieła m.in. Mikołaja z Krakowa, Hieronima z Koprzywnicy, Grzegorza Gerwazego Gorczyczki, Mieczysława Surzyńskiego i Piotra Jańczaka. Wystąpią: Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, Wiktor Bramski – organy, Anna Bramska – dyrygent. Koncert poprowadzi Witold Paprocki, który przybliży słuchaczom informacje o utworach i ich twórcach.Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 stycznia, w płockiej katedrze rozpocznie się o godz. 19. Wstęp wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU