REKLAMA

Koncert otwarcia w POKiS – wystąpił Lao Che

REKLAMA

W sobotę Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprosił na koncert otwarcia swojej nowej siedziby. Gwiazdą wieczoru był zespół Lao Che, prezentujący utwory z nowej płyty ”Wiedza o Społeczeństwie”.

Choć koncert odbył się z okazji otwarcia nowej siedziby POKiS-u, wszyscy chętni na bezpłatne wejściówki nie zmieściliby się w nowej sali koncertowej. Właśnie dlatego znany zespół wystąpił na terenie przyległym do budynku.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, na nowej płycie Lao Che sięga do brzmień, które mogą się kojarzyć z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych, jednak podanych w charakterystyczny dla twórczości zespołu przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiada Piotr „Emade” Waglewski oraz Filip „Wieża” Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

PowiązaneTematy

Tytułowa „Wiedza o Społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi – ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy Człowieka, Polaka, Ziemianina.
Zespół występuje w składzie: Rafał Borycki – bas, wokal, Mariusz Denst – sampler, wokal, Hubert Dobaczewski – wokal, gitara, Maciek Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne, Sammler, wokal, Michał Jastrzębski – Szwed – perkusja, Karol Gola- saksofon, flet, klawisze, Filip Różański – instrumenty klawiszowe, wokal.