REKLAMA

Koncert fortepianowy w Sannikach. Gościem specjalnym Magdalena Walach

REKLAMA

W najbliższą niedzielę, 4 września, w Zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach k. Płocka odbędzie się wrześniowy koncert fortepianowy. Gościem specjalnym tego dnia będzie aktorka Magdalena Walach.

Przy fortepianie zasiądą laureaci Złotych Parnasów Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. To cykliczna impreza, która zawsze organizowana jest na przełomie stycznia i lutego. Tematami przewodnimi poszczególnych edycji byli wybitni twórcy muzyki, kompozytorzy, w tym Chopin, Mozart, Beethoven czy też Bach. Jednym słowem – niezapomniana klasyka.

W forum mogą brać udział muzycy, pianiści, uczniowie szkół muzycznych. Nie ma ograniczenia wiekowego, a więc każdy może zgłosić chęć swojego uczestnictwa. Tegoroczna, jedenasta edycja odbyła się pod hasłem: „3xB, czyli Bach, Beethoven, Brahms”.

W Sannikach muzykom towarzyszyć będzie aktorka, znana m.in z serialu „Komisarz Alex” czy też „M jak miłość” – Magdalena Walach. Uświetni ona galę fortepianową.Po oficjalnym koncercie, organizatorzy zapraszają do zwiedzenia wystawy Danuty Król pt. „Ulotne marzenia”. Bogata twórczość artystki obejmuje 280 obrazów, prezentowanych na 32 wystawach krajowych i zagranicznych. Artystka odczuwa głęboką potrzebę malowania świata w lirycznej i poetyckiej postaci. W jej dziełach jest miejsce na krajobrazy, martwą naturę oraz abstrakcje. Nie szuka ona drogi naśladowania, bo przez lata działań wypracowała sobie swój własny, nietuzinkowy styl sztuki.

Wrześniowy koncert fortepianowy w Sannikach odbędzie się w niedzielę, 4 września, o godzinie 14 w Zespole Pałacowo-Parkowym.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU