REKLAMA

Koncert dla maluchów [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W niedzielne południe odbył się pierwszy, powitalny koncert edukacyjny z serii „Wędrówki po pięciolinii”. Płocka Orkiestra Symfoniczna realizuje program, dzięki któremu kształtuje wrażliwość muzyczną płocczan od najmłodszych lat.

Koncert „Do, re, mi”, w którym maluchy, w wieku do 3 lat, uczestniczyły na sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, to zapowiedź serii bezpłatnych spotkań. Pierwsze spotkanie uroczyście otworzył Adam Mieczykowski, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej wraz z Danielem Betkie, Członkiem Rady Fundacji Grupy PERN – „PRZYJAŹŃ”, bez której wsparcia nie byłaby możliwa realizacja projektu. Muzycy zagrali na klarnecie (Mateusz Szwankowski) i fortepianie (Kaja Papierska), zaśpiewała sopranistka Marta Ustyniak, zatańczyła Monika Kochanowska, a całość poprowadziła Adriana Wdziękońska, wielokrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, realizatorka projektów „W krainie misia Muzysia”, „Od brzuszka do uszka maluszka”, „Smykofonia”.

Na scenie zabrzmiały piosenki Witolda Lutosławskiego: „Kotek”, „Pióreczko”, „Ptasie plotki”, „Wróbelek”, a także „Preludia taneczne na klarnet i fortepian” W. Lutosławskiego, W.A. Mozart „Bułka z masłem”, „Marsz Turecki” i inne. Do muzycznych działań zaprosił dzieci wesoły wróbelek. Pełna sala i roześmiane buzie dzieci dowodzą, że taki projekt nie tylko jest potrzebny, ale i sprawia dużą frajdę.

Wspaniałej muzyce towarzyszyła kolorowa scenografia, składająca się z dywanów z postaciami z bajek, poduszek, puf i pufek. Zadbano również o pokój Dla Matki z Dzieckiem, z przewijakiem, pieluchami czy nocniczkami. Przy wyjściu każde dziecko otrzymało pluszowego misia.Kolejne spotkanie odbędzie się 2 marca. Tym razem motywem przewodnim będzie muzyka ilustracyjna. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 17 lutego w kasie biletowej POS, ul. Bielska 9/11.

Zobaczcie nasze zdjęcia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU