REKLAMA

Komunikacja Miejska Płock ma jednego z najlepszych kierowców w Polsce

REKLAMA

Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla Komunikacji Miejskiej w Płocku. Jeden z kierowców naszego miejskiego przewoźnika zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie, który odbywa się co dwa lata.

13 września Piotr Śliwiński, kierowca Komunikacji Miejskiej Płock zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie kierowców. Jest to bardzo prestiżowa impreza, dla wszystkich spółek i zakładów komunikacji miejskich w całym kraju. Co dwa lata najlepsi kierowcy z całej Polski przez dwa dni walczą o tytuł Najlepszego Kierowcy Komunikacji Miejskiej w Polsce.

– Dla KM Płock to ogromny sukces, tym bardziej, że w finałowej dziesiątce byliśmy najmniejszym ośrodkiem komunikacyjnym. Oprócz nas, do finału zakwalifikowali się kierowcy z Warszawy (4 kierowców), Łodzi (2), Poznania (2) i Krakowa (1). Piotr Śliwiński, kierowca KM Płock, zdobył 3. miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, drugi z naszych kierowców, Robert Bedra był 15. – relacjonuje Kinga Wochowska z KM Płock.

W Łodzi przez dwa dni (12-13.09) walczyło 51 kierowców z całego kraju o miano najlepszego. Na początek uczestnicy musieli odpowiedzieć na kilkadziesiąt trudnych pytań w części teoretycznej, a następnie wykazać się umiejętnościami na placu manewrowym. Tutaj należało między innymi precyzyjnie zaparkować, trafić laserem zamontowanym na lusterku w tarczę. Wszystkie zadania były wykonywane na czas.

Do finału zakwalifikowało się 10 najlepszych kierowców po pierwszym dniu zmagań, a wśród nich Piotr Śliwiński kierowca KM Płock, który w maju zwyciężył w naszym płockim konkursie. W Łodzi najlepiej poradził sobie w konkurencjach: na placu manewrowym, a także podczas obsługi pasażera. Doskonale wypadł również w konkurencji, w której sprawdzana była wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy.Ostatecznie Piotr Śliwiński zajął trzecie miejsce. Między kierowcą z Płocka a Sebastianem Mlonką z MPK Łódź, który ukończył konkurs na drugim miejscu, był zaledwie jeden punkt różnicy. Najlepszym Kierowcą Komunikacji Miejskiej w Polsce został Paweł Kukuła z MPK Poznań.

Konkurs organizuje Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Odbywa się on co dwa lata. W 2017 roku gospodarzem imprezy była KM Płock.

Piotr Śliwiński to kierowca z 13-letnim stażem pracy w KM Płock. Po raz drugi starował w ogólnopolskim konkursie kierowców – dwa lata temu zajął 14. miejsce. W płockim konkursie dwa razy był w pierwszej dziesiątce – 2017 zajął drugie miejsce, w 2019 – zwyciężył.

Robert Bedra jest kierowcą z 15-letnim stażem pracy w KM Płock. W tym roku debiutował w ogólnopolskim konkursie kierowców. W płockim konkursie od trzech lat jest w pierwszej dziesiątce: w 2017 i 2018 zajął czwarte miejsce, w 2019 był drugi.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Anonim says:

    Super! Tylko czy dobry znaczy też kulturalny…,bo takich w Płocku niestety mało! Może taki konkurs by się bardziej przydał!!!

  2. pytajnik says:

    A do konkursu w jaki w jaki sposób został wytypowany przez KMP? PO znajomości?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU