REKLAMA

Komunikacja Miejska dojedzie jednak do Słupna

REKLAMA

Kilka dni temu informowaliśmy, że wójt Gminy Słupno zerwał umowę z Komunikacją Miejską w Płocku, więc komunikacja miejska nie kursowałaby do Słupna. Szefom gminy i spółki udało się jednak dojść do porozumienia.

Źródłem konfliktu była wysokość cen biletów dla mieszkańców strefy B. Normalny bilet jednorazowy kosztuje 6 złotych. Zdaniem wójta Marcina Zawadki, jest to za dużo, ponieważ gmina dopłaca 4,15 zł do każdego kilometra przejechanego przez autobus.

Wczoraj, 14 grudnia, doszło do spotkania wójta Słupna z władzami Płocka, reprezentowanymi przez zastępcę prezydenta ds. komunalnych, Piotra Dyśkiewicza i Jacka Ambroziaka, pełnomocnika ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego. Stroną w rozmowach oczywiście był również zarząd Komunikacji Miejskiej.Wójt Słupna zgodził się, aby Komunikacja Miejska obsługiwała gminę na takich samych warunkach jak w 2015 roku.

– […] strony podejmą działania, mające na celu wypracowanie do końca marca przyszłego roku propozycji rozwiązań organizacyjno–ekonomicznych możliwych do zaakceptowania przez Gminę-Miasto Płock, wychodzących naprzeciw postulatom mieszkańców Gminy Słupno – czytamy w komunikacie przesłanym do mediów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU