REKLAMA

Kompletnie pijana kobieta za kierownicą. Miała aż 3,5 promila!

REKLAMA

W weekend płoccy policjanci wyeliminowali z ruchu aż pięciu nietrzeźwych kierowców. 37-latka miała blisko 3,5 promila, natomiast 23-latek nie tylko był nietrzeźwy, ale ma też zakaz prowadzenia pojazdów.

Chociaż miniony piątek był dość bezpieczny na płockich drogach, to już w kolejnych dniach bezpieczeństwo to było zagrożone. Wszystko za sprawą kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu.

Dużą zawartość alkoholu w organizmie miała 37-letnia płocczanka. Kobieta w niedzielne południe, na jednej z płockich ulic jechała tzw. wężykiem. Na szczęście, na widok tej niebezpiecznej jazdy zareagował świadek.

– Mieszkaniec Płocka bez chwili wahania zatrzymał forda i wezwał służby. Okazało się, że 37-letnia kierująca tym pojazdem miała blisko3,5 promila alkoholu w organizmie. Aż strach pomyśleć, jaki mógł być finał jej jazdy, gdyby nie godna naśladowania postawa świadka. Na najbliższe lata kobieta straciła uprawnienia do kierowania – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Nietrzeźwej kobiecie grozi również wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.W gronie pięciu nietrzeźwych kierowców znalazł się również 23-latek z powiatu płockiego. Policjanci z grupy Speed zatrzymali go do kontroli drogowej w Nowym Trzepowie (gm. Stara Biała) po tym, jak nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej.

– W trakcie kontroli okazało się, że to dopiero początek ujawnionych niezgodnych z prawem zachowań 23-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że młody kierowca ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go jeszcze przez najbliższe dwa lata – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 23-letni kierowca ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak podkreśla policja, dzięki kontrolom drogowym oraz reakcji świadka, nietrzeźwi kierowcy nie będą bezkarni. Ich wyjątkowo ryzykowne zachowania, które mogły doprowadzić do tragedii na drodze, znajdą swój finał w sądzie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. WSE says:

  WPL TO WIEŚ POD LASEM. WP TO WIELKIE PIPY.

 2. Łysy says:

  Płock to idealne miejsce na klub gejowski duży klub z prawdziwymi pedałkami

 3. Łysy says:

  Płock to nie miasto

 4. Lysy says:

  A jak to jest oddałem auto do.kasacji urząd miasta Poznań przysłał zawiadomienie o tym że auto zostało wyrejestrowane a kilka lat wcześniej oddawalem auto na wpl i niczego takiego nie dostałem Jacyś kuzwa uprzedzeni w tym Płocku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU