Komornik z zarzutami. Płocka prokuratura przepytywała go ponad 4 godziny [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

PowiązaneTematy

W poniedziałek asesor z łódzkiej kancelarii komorniczej usłyszał w płockiej prokuraturze zarzuty przekroczenia uprawnień. Grożą mu trzy lata więzienia.

Płocka prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie asesora komorniczego z Łodzi, który zajął ciągnik mławskiego rolnika za długi sąsiada. W związku z wielowątkowością postępowania, prokuratura w Płocku przejęła sprawę od prokuratora z Mławy. Michał K., oskarżony asesor, nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, odsyłając jedynie do rzecznika prokuratury. W Płocku obecny był także Radosław Zaręba – poszkodowany rolnik – oraz jego pełnomocnik Lech Obara, którzy nie zostali dopuszczeni do przesłuchania. Prokuratura tłumaczył to dobrem śledztwa.

Obecnie postępowanie rozbija się o sześć wątków. Poza ciągnikiem, kontrowersje budzi zajęcie przez tego samego asesora czterech pojazdów: właścicielki firmy z Sieradza, samochodu przedsiębiorcy z Gostynina oraz spraw dotyczących egzekucji z Warszawy, Łodzi i Brzezin.

– Zakończyły się czynności procesowe, związane z przedstawieniem asesorowi zarzutów przekroczenia uprawnień podczas egzekucji – powiedziała Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik płockiej prokuratury. Poniedziałkowe przesłuchanie dotyczyło jedynie przekroczenia uprawnień. Na tym etapie nie można jeszcze mówić o przesłuchaniu kolejnych osób.