Kolejny „Szalom na Kwiatka” jeszcze w styczniu

REKLAMA

Szalom na Kwiatka to dobrze znany wszystkim miłośnikom płockiej kultury cykl. Wkrótce odbędzie się kolejna część tego wydarzenia w Muzeum Żydów Mazowieckich. Wystąpi kwartet smyczkowy, działający przy Płockiej Orkiestrze Symfonicznej. 

We wtorek, 20 stycznia, odbędzie się kolejne wydanie imprezy o nazwie „Szalom na Kwiatka”. Podczas wtorkowego koncertu usłyszymy kwartet smyczkowy, działający przy POS. W jego skład wchodzą: Janusz Dariusz Smolarski, Piotr Markowski, Piotr Kelm oraz Marek Karwowski.

PowiązaneTematy

Janusz Dariusz Smolarski ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem międzynarodowych konkursów w Paryżu i Belgradzie. Obecnie pełni rolę koncertmistrza w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej. W kwartecie gra, i to dosłownie, pierwsze skrzypce.

Piotr Markowski (drugie skrzypce) ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną we Wrocławiu i Konserwatorium Muzyczne w Saint Petersburgu. Obecnie jest zastępcą koncertmistrza w POS.

W kwartecie występuje również Piotr Kelm – absolwent płockiej Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec i Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie altówki. Ma za sobą współpracę miedzy innymi z chórem Polskie Słowiki, Filharmonią Poznańską i międzynarodową orkiestrą kameralną Erato Ensamble. Jest kierownikiem muzycznym Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”. W zespole gra na altówce.

Wiolonczelista Marek Karwowski studia ukończył w stołecznej Akademii Muzycznej. Współpracował między innymi z Mścisławem Rostropowiczem, Zubinem Methą, Miszą Majskim i Konstantym Andrzejem Kulką. Brał udział w pierwszym koncercie Placido Domingo, Jose Carrerasa i Luciano Pavarottiego w rzymskiej Caracalli. Jesienią 2014 roku, odbył dwumiesięczne tournee po Stanach Zjednoczonych z Israel Symphony Orchestra z Hajfy i pianistą Romanem Rabinowiczem. Obecnie jest koncertmistrzem w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.