Kolejny przeciwnik Jutrzenki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płockie piłkarki ręczne rundę wiosenną zaczęły od pewnego zwycięstwa przeciwko AZS UW Warszawa. Tym razem przeciwniczkami podopiecznych Jarosława Krzemińskiego będą zawodniczki WKPR Wesoła. 

We własnej hali płockie zawodniczki dość pewnie pokonały rywalki 23:13, choć kilka tygodni temu uległy podczas towarzyskiego turnieju w Warszawie 12:11. Zawodniczki Jutrzenki podkreślają, że nie pałają żądzą rewanżu, a po prostu chcą wygrać kolejny ligowy mecz.

– Ten mecz gdzieś tam daleko w głowie na siedzi. Przegrałyśmy, ale to nie jest tak, że z tego powodu się załamałyśmy. Myślę, że był dla obu drużyn zupełnie inny etap przygotowań. Wesoła rozpoczynała już ligę i była na pewno bardziej gotowa do gry o stawkę. My natomiast skupiałyśmy się na tym, by każda z nas dostała swoje minuty na parkiecie i poczuła na nowo emocje sportowej rywalizacji. Nie będzie to dla nas żaden rewanż, a po prostu kolejny ligowy mecz, w którym zrobimy wszystko co w naszej mocy, by wygrać i dalej być jedynym niepokonanym zespołem – zdradza Paulina Zaremba, skrzydłowa Jutrzenki.

Fot. Jutrzenka Płock

Fot. Jutrzenka Płock

Sobotnie rywalki Jutrzenki aktualnie zajmują w tabeli 4. miejsce. Trenerzy ostrzegają, że jest to dobry przeciwnik, który może sprawić problemy. Kluczem do zwycięstwa będzie szybkie wypracowanie przewagi. Szczypiornistki Jutrzenki zapowiadają, że do Wesołej jadą po kolejną wygraną. – Jeśli myślimy o czymś więcej, to takie spotkania trzeba po prostu wygrać. Wiemy na co nas stać i mamy z pewnością szerszą ławkę od przeciwniczek. Więc nie wyobrażam sobie byśmy nie dały z siebie tyle, ile mamy. Pojedziemy w sobotę do Wesołej po zwycięstwo i po spokój, by kolejne ligowe mecze grać bez dodatkowych emocji” – dodaje Marta Krysiak, kapitan płockiej drużyny.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie MMKS Jutrzenka Płock, która po rozpoczęciu rozmów z Renatą Ghionea chyba coraz mocniej myśli o powrocie do I ligi, choć jeszcze nikt w Klubie nie mówi tego głośno. Płocki klub w tym roku obchodzi 60-lecie i coraz częściej mówi się o jakiejś niespodziance dla kibiców wszystkich dyscyplin sportowych w naszym mieście, o których włodarze Jutrzenki mają zamiar poinformować, gdy tylko dopną wszystko na ostatni guzik. Na pierwszym spotkaniu w Warszawie po raz pierwszy od wielu lat na wyjazd wraz z Jutrzenką pojechała grupa kibiców. – Mamy nadzieję, że i tym razem będziemy mieli wsparcie tych wspaniałych osób, które poświęciły swój czas dla naszych dziewcząt, by być razem z nimi. – mówi Marek Wojciechowski, odpowiedzialny za Marketing i Kontakt z Mediami.

Mecz WKPR Wesoła – MMKS Jutrzenka Płock odbędzie się w sobotę, 19 marca o godzinie 17 w Warszawie-Wesołej, ul. Klimatyczna 1.

PetroNews jest patronem medialnym drużyny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji