REKLAMA

Kolejny odcinek drogi rowerowej do Łącka gotowy

REKLAMA

PowiązaneTematy

Jak poinformował Urząd Miasta Płocka, w piątek zakończyła się budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej, prowadzącej do Łącka. Nowo wybudowany odcinek biegnie wzdłuż Trasy Popiełuszki.

Najnowszy odcinek drogi rowerowej łączy się z ul. Browarną na osiedlu Ciechomice i dalej z istniejącym turystycznym szlakiem rowerowym, prowadzącym do Podolszyc. W kierunku południowym zaś droga rowerowa przebiega przez osiedle Ciechomice i prowadzi do budowanej ścieżki rowerowej na osiedlu Góry. To część inwestycji, która ma połączyć ścieżki w Płocku i Łącku.Trwa procedura odbiorowa tej ważnej dla cyklistów inwestycji. Na początku tygodnia oddano do użytku również kilkusetmetrowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Górnej. W październiku udostępniono blisko 2-kilometrową drogę rowerową wzdłuż ul. Chopina. Jesienią poprawiono także infrastrukturę rowerową i bezpieczeństwo rowerzystów w rejonie Podolszyc w al. Jana Pawła II i na Mazura.

Nowe odcinki drogi rowerowej wzdłuż Trasy Popiełuszki w kierunku do Łącka wykonano z betonu asfaltowego. Wykorzystano także istniejący odcinek drogi technicznej, równoległy do drogi dojazdowej do Mostu Solidarności. Koszt budowy nie przekroczył 350 tysięcy złotych.