REKLAMA

Kolejne potrącenie rowerzysty. Tym razem na Tysiąclecia [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W poniedziałek po południu czytelnicy poinformowali nas o potrąceniu rowerzysty w Płocku. Jak się okazało, to 15-latek, który został ranny, odwieziono go do szpitala. Na miejscu występowały utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło 31 lipca przed godz. 18.

– Na skrzyżowaniu ul. Nowaka i Tysiąclecia został potrącony rowerzysta – napisał do nas czytelnik. – Z relacji świadków wynika, że rowerzysta wjechał na przejście, a kierowca citroena nie wyhamował – wyjaśnił.

Jak dodał, karetka na sygnale pojechała już do szpitala z rowerzystą. Na ul. Tysiąclecia utworzył się korek, aż do Galerii Mosty.Informację potwierdził rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. – W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach wydarzenia. Mogę potwierdzić, że do takiego zdarzenia doszło, policjanci są już na miejscu i wyjaśniają przyczyny – powiedział rzecznik.

Aktualizacja

O godz. 18.30 rzecznik płockiej policji poinformował nas, że do zdarzenia doszło o godz. 17.40.

– Kierujący rowerem 15-letni chłopak z Płocka, wjechał na przejście dla pieszych, wprost pod maskę citroena, kierowanego przez 60-letniego mieszkańca powiatu płockiego. Rowerzysta doznał ogólnych potłuczeń, został przewieziony do szpitala. Na miejscu nie ma już większych utrudnień – wyjaśnił Krzysztof Piasek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Piotr says:

  Sam jestem rowerzystą, a i kierowcą, ale nie jak widzę jak jeżdżą niektórzy, to nóż się w kieszeni otwiera. Przy Armii Krajowej powstały przy remoncie nowe ścieżki dla rowerzystów, ale większość z nich woli udawać, że ich nie widzi. Lepiej zapierd… chodnikiem, i nie mówię tu o dzieciach, czy rodzicach z dziećmi, którzy mają do tego prawo, tylko o 20-30 latkach, którzy jadą chodnikiem całą szerokością, w du.. mając pieszych. kolejna sprawa matki z wózkami i piesi na ścieżkach, idący całą szerokością, mimo że obok nowy chodnik. Ludzie, żyjcie, ale pozwólcie żyć innym.
  Ścieżka dla rowerów to nie chodnik,
  Chodnik to nie ścieżka, chyba że w Piłsudskiego bo rowerem można jechać chodnikiem, kiedy przy drodze obok ścieżki jest ograniczenie minimum 70 lub mając pod opieką małoletnie dzieci.
  Kierowcy, jak widzicie przejazd dla rowerów, to zwróćcie uwagę na rowerzystów, na przejeździe mają pierwszeństwo.
  Tyle i aż tyle, a wystarczy znajomość przepisów przez wszystkich.

 2. michał says:

  Kierowca nie miał szans go widzieć. O tej godzinie na tysiąclecia słońce zupełnie oślepia kierowców, a rowerzysta oczywiście sobie wjechał na przejście a nie przechodził.

 3. Kierowca says:

  Rowerzyści królowie dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU