REKLAMA

Kolejka linowa w Płocku i jak Szuwarek ochronił molo. Co działo się w przedostatnie dni listopada?

REKLAMA

Pamięć ludzka jest krótka i zawodna. Często zaskakuje nas wiadomość, że zdarzenie dla nas ważne miało miejsce już dwa, pięć czy dziesięć lat temu. Jako ciekawostkę postanowiliśmy przypomnieć naszym czytelnikom, o czym pisaliśmy w ostatnich dniach listopada w latach ubiegłych.

29 listopada 2011

Tego dnia zapowiadaliśmy wielkie otwarcie Fantasy Parku w Galerii Mazovia, które odbyło się 16 grudnia 2011 r. Gwiazdą imprezy był Dj Adamus, znany producent muzyczny, DJ, remixer, muzyk, kompozytor i dziennikarz. Otwarcie rozpoczęło się o godz. 20, wejście było darmowe, ale na imprezie mogły bawić się osoby, które ukończyły 21. rok życia. Nowością w Płocku było, iż organizatorzy zapewniali sobie prawo selekcji gości.

Fantasy Park wkracza do Płocka

29 listopada 2012

Siedem lat temu pisaliśmy o tym, że firma Szuwarek zbuduje ochronny falochron na długości 200 m. Osłona przeciwlodowa powstawała sekcjami – pierwsze cztery z dziewięciu sekcji falochronu miały zostać wykonane jeszcze w 2012 roku, kolejne pięć sekcji – wiosną 2013. Koszt inwestycji, związanej z zabezpieczeniem molo wyniósł 4,9 mln zł.

Muniserwis i Szuwarek ochronią molo

29 listopada 2016

Trzy lata temu rozpoczął się proces przekształcania PWSZ w Płocku w Mazowiecką Uczelnię Publiczną. Już wówczas zapowiadano, że nie nastąpi to w jeden rok.

– Zastrzegam, że trzeba uzbroić się w cierpliwość – mówił wówczas Paweł Kolczyński, sekretarz Konwentu. – Projekt jest obliczony na lata. To nie jest tak, że już jutro zostaną spełnione wszelkie wymagania ustawowe czy finansowe. Jest pewien cel, rozpisany w horyzoncie czasowym, a te działania są pierwszym krokiem, który ma ten cel przybliżyć – podsumował.

W 2019 roku proces został zakończony i zmiana została uwieńczona sukcesem.

PWSZ chce przekształcić się w Akademię Mazowiecką

30 listopada 2016

Trzy lata temu pisaliśmy, że koncepcja urbanistyczno-architektoniczna zagospodarowania placu Obrońców Warszawy jest gotowa. Zgodnie z wybranym projektem, na placu przewiduje się powstanie fontanny i pawilonu, np. małej gastronomii, kawiarenki czy kiosku. Znaleźć się tam miały także ławki, na których można będzie odpocząć. Wokół miało powstać 69 miejsc postojowych.
Największą atrakcją projektu była jednak kolejka linowo-terenowa, która miała zapewnić połączenie placu i nabrzeża wiślanego. Według projektantów, stworzy ona warunki dla przemieszczania się między historyczną częścią miasta a nabrzeżem wiślanym. Dotyczy to zwłaszcza osób niepełnosprawnych, starszych czy z dziecięcymi wózkami.
Póki co jednak nadal projekt jest pieśnią przyszłości…

Kolejka pojedzie po skarpie i przesuną pomnik Broniewskiego30 listopada 2016

Trzy lata temu radna Wioletta Kulpa zwracała uwagę, że system gospodarowania odpadami kompletnie nie bilansuje się, a windykacja należności jest nieskuteczna.

– Odpowiem tylko, że wynika to z faktu, iż nie było do tej pory podjętej decyzji o podwyżkach za śmieci. To jest sprawa, nad którą teraz pracujemy. Chodzi o to, co można zrobić i w jaki sposób, aby obniżyć koszty tego systemu. Dopiero teraz widzimy, że system nie zamyka się na ok. 3 mln rocznie. Jest pytanie, co z tym fantem dalej robić, aby podwyżki wyniosły jak najmniej – informował wówczas skarbnik Płocka, Wojciech Ostrowski.

Dokładnie po trzech latach uchwalono podwyżki…

7 milionów w śmieciach i przerzucanie piłeczki

29 listopada 2017

Dwa lata temu o tej porze było już zimno. Ostrzegaliśmy kierowców, żeby przed uruchomieniem silników aut zajrzeli pod maskę. Dlaczego?

– W okresie zimowym kierowcy, którzy zamierzają uruchomić swoje auto i ruszyć w trasę, powinni najpierw sprawdzić czy w ich samochodach nie znajdują się zwierzęta, zwabione ciepłem silnika. Nieuważne uruchomienie pojazdu może doprowadzić do nieszczęścia – pisaliśmy.

Ta rada jest nadal aktualna – w nocy temperatura ma spaść do ujemnej i zdaje się, że zima wreszcie nadchodzi…

Zanim ruszysz, sprawdź pod maską. Może być tam… kot

29 listopada 2018

Dokładnie rok temu płocki koncern został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing. Znane logo ORLEN-u znalazło się na bolidach i kombinezonach zawodników, którzy występują w tych prestiżowych i najbardziej popularnych wyścigach świata.

Jak wiemy, współpraca koncernu z zespołem Williamsa nie układała się do końca pomyślnie, jednak już wiemy, iż zarówno Robert Kubica, jak i PKN ORLEN wkrótce podpiszą umowę z innym zespołem Formuły 1.

Płocka firma oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Racjonalny says:

  Syatem się nie bilansuje, bo Gmina jako najgorszy z możliwych gospodarzy rozstrzyga niekorzystnie dla obywatwli przetargi. Firmy śmieciarskie umówione są na konkretne kwoty ofertowe i konkretne rejony, którymi będą się zajmować. Alternatywne oferty składane są na zająca. I tak oto śmieci, których wywóz kosztował przed wkroczeniem Gminy i kosztować powinien 8 zł od osoby, kosztować będzie 26.

 2. regionalista. says:

  Ulubiony towar płockich Zydów – kloaka. Kolumna 20 r. przy szalecie miejskim…..
  Pomnik Marszałka J.Piłsudskiego……….chcą przenieść ABY….ZMIEŚCIŁA SIĘ KLOAKA……czyli wg płockich Zydów…………….właściwe miejsce dla Marszałka….
  Cały Plac centralnie ma być obstawiony przez FONTANNĘ ŻYDA THEMERSONA , ze wzoru Speera, architekta Hitlera , jako ważniejszy od Marszałka Polski.
  Polscy radni obojętni…………………..tej profanacji.

 3. Anonim says:

  To ogromna kwota ta podwyzka ludzie niemajo za co żyć my segregujemy a podjeżdża samochód i zabiera razem wszystko a pieniądze ktoś bierze radni nie pozwólcie na tak wysoko podwyżkę

 4. Kali says:

  Skoro brakowało rocznie 3 miliony do śmieci to sami się wkopali towarzysze z platformy.
  3 miliony podzielić na 12 miesięcy i przez liczbę mieszkańców i wychodzi że podwyżki powinny wynieść ok 3 zł a nie kilkadziesiąt zł. Radni do dzieła – odwoływać durne decyzje.

  • max says:

   Nikt nie odwoła. Tu cała pato polega na tym, że w Płocku i większości rejonów za samorząd odpowiada PO i PSL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU