KOD w Płocku nieliczny, dlaczego?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Jarosław ty Polskę zostaw. Kup se klocki lego i zaproś Antoniego”, “Nie dla cenzury kabaretów” czy “Sortujemy śmieci, nie ludzi” – z takimi hasłami na płockich ulicach pojawili się zwolennicy KOD-u, czyli Komitetu Obrony Demokracji. Marsz nie przyciągnął jednak zbyt wiele osób…

Przemarsz KOD-u w Płocku rozpoczął się o godz. 12 przed Teatrem Dramatycznym. Grupa kilkudziesięciu osób przemaszerowała z flagami i hasłami przez Nowy Rynek, stamtąd Tumską i nad Wisłę, gdzie na plaży rozłożono długą, biało-czerwoną flagę.

Nie da się ukryć, że zwolenników KOD-u nie było zbyt wielu. Czy sprawił to długi weekend majowy i niezła pogoda? Czy może płocczanie nie są zbyt zainteresowani uczestnictwem w takich manifestacjach? A może zawiniło niezbyt głośna zapowiedź wydarzenia? Faktem jest, że w wydarzeniu wzięło udział poniżej 50 osób, na plaży było już sporo mniej (rozumiemy, zejście po schodach prowadzących nad Wisłę to spory wysiłek).

Niemniej, uczestnicy zachęcali do podpisywania projektu ich pomysłu na Trybunał Konstytucyjny, wręczali przechodniom biało-czerwone wiatraczki, a organizatorzy tłumaczyli, jak duże znaczenie dla polskości ma Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.

Czy płocka grupa KOD-u rozwinie skrzydła? Czas pokaże.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji