Kobiety w Płocku są przedsiębiorcze

REKLAMA

Był tort, dobra kawa i prezenty – jak na urodziny przystało. A przede wszystkim, było ekskluzywnie i elegancko. Klub Przedsiębiorczych Kobiet z Płocka obchodził drugą rocznicę swojego istnienia.

24 kwietnia w Hotelu Herman zebrało się około 100 członkiń klubu, aby uroczyście uczcić urodziny organizacji. Ale może od początku… Założycielką płockiego KPK jest Agata Sławińska, trenerka biznesu i rozwoju zawodowego. Jak sama mówiła na wczorajszym wieczorze: – Pomysł założenia Klubu Przedsiębiorczych Kobiet zrodził się w mojej głowie trzy lata temu. Na początku spotkałam się z dużym zainteresowaniem ze strony płocczanek. Marzyłam, żeby stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy dla aktywnych kobiet. Z miesiąca na miesiąc przybywa pań w naszym gronie, które spotykają się co miesiąc. A poza nimi na bieżąco stanowią dla siebie ogromne wsparcie w obszarze zawodowym i prywatnym. Dziś uczestnictwo w spotkaniach klubu oznacza realne korzyści w postaci pozyskania nowych klientów, kontraktów i współpracowników – kontynuowała.

PowiązaneTematy

Klub skupia wokół siebie właścicielki małych przedsiębiorstw, pracownice płockich firm, a także kobiety szukające inspiracji i dążące do rozwoju, nie tylko biznesowego, ale także osobistego. W comiesięcznych spotkaniach bierze udział coraz więcej pań.
– Tak naprawdę na tych spotkaniach najważniejsza dla mnie jest możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń – mówiła nam Agnieszka Okuniewska, jedna z członkiń klubu.

– Należę do klubu od roku – powiedziała z kolei Dorota Jędrzejewska, właścicielka firmy „Dor”, która była partnerem wczorajszego wydarzenia. – Faktycznie, w klubie poznałam ciekawe i inspirujące osoby, co pomogło mi w prowadzeniu mojej firmy. Często na spotkaniach nawiązuję kontakty, które bezpośrednio przekładają się na korzyści w prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej – kończyła uśmiechnięta.

Gościem specjalnym wczorajszej uroczystości była Marta Wysocka-Fronczek, właścicielka warszawskiej kancelarii „Lex & Finance”, a zarazem zwyciężczyni w plebiscycie Bankier.pl na „Kobietę Biznesu 2012”. Drugie urodziny kluby były okazją do zabawy w atmosferze miłej zabawy, a przy okazji do podsumowań i osiągnięć klubowiczek. Wspólnie z członkiniami świętowali również zaproszeni panowie – należy o tym wspomnieć, gdyż na co dzień jest to niemożliwe.

Po części oficjalnej przyszedł czas na luźne rozmowy, zawieranie nowych znajomości i poznawanie siebie bliżej. Do późnych godzin nocnych goście bawili się wyśmienicie.

Płocki Klub Przedsiębiorczych Kobiet działa pod patronatem honorowym Stowarzyszenia Academia Economica. PetroNews była patronem medialnym spotkania.