REKLAMA

Kobiety stawiają na rozwój

REKLAMA

Kobiety coraz częściej wychodzą z cienia. Chcą się dokształcać, szukają nowych źródeł wiedzy, rozwijają się zawodowo i emocjonalnie. Na przykład poprzez Akademię Rozwoju Kobiet, która od jakiegoś czasu działa na terenie gminy Gąbin.

PowiązaneTematy

Akademia powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Perła, które raz w miesiącu organizuje bezpłatne spotkania specjalnie dla pań. We wrześniu stowarzyszenie odniosło mały sukces – projekt Akademii Rozwoju Kobiet tak się spodobał, że otrzymał dotację z Fundacji „Młodzi Razem” z programu „Działaj Lokalnie VIII”. Dzięki temu możliwa będzie realizacja spotkań z ekspertami, które zaplanowano na comiesięczny cykl. Każde ze spotkań będzie składało się z trzech części: w pierwszej wszystkie uczestniczki poznają się, mają czas na wymianę doświadczeń; drugą część warsztaty prowadzi ekspert – trener, coach czy psycholog. Trzecia część to Kobiece Inspiracje – gość specjalny, w roli której zawsze występuje kobieta.

Skąd wziął się pomysł Akademii Rozwoju Kobiet? – Na spotkaniu stowarzyszenia planowałyśmy co chcemy robić – mówi Elżbieta Młodziejewska, prezes stowarzyszenia. – Wtedy padł pomysł cyklicznych spotkań dla kobiet, chociaż wtedy nie bardzo jeszcze miałyśmy pomysł, jak to ma wyglądać. Niedługo po tym natknęłam się na zaproszenie do Klubu Przedsiębiorczych Kobiet, prowadzonego przez Agatę Słowińską. Zapisałam się jako uczestnik. Spotkanie było wyjątkowe, bardzo energetyczne, poznałam wtedy dużo nowych, fajnych kobiet. Bez żadnych wątpliwości wiedziałam, że zapiszę się na kolejne spotkanie i na nim, w trakcie luźnej rozmowy z prowadzącą KPK, padł pomysł: A może by u nas w gminie zawiązać taki klub? To był początek ARK. Agata Słowińska bardzo nam kibicowała od początku, dała mi wiele cennych wskazówek i otoczyła wsparciem na samym starcie projektu. Cały czas jest obok mnie i „przegaduje” ze mną każde spotkanie – jak oceniam, co wyszło, co nie wyszło, co można poprawić przy kolejnym spotkaniu.

Akademia ma swoje plany rozwojowe. Obecnie jest dofinansowana ze środków Fundacji „Młodzi Razem” z Programu Działaj Lokalnie VIII, ale szefowa stowarzyszenia już teraz chce wnioskować w Urzędzie Gminy o zabezpieczenie środków finansowych na kontynuację tego projektu w przyszłym roku. Jest to bardzo ważne, bo na terenie Gminy Gąbin stowarzyszenie Perła jest jedyną organizacją, aktywizująca w taki sposób kobiety. – Oprócz przyziemnych spraw, chcemy dać szansę na rozwój osobisty, na który kobiety na wsi nie mają czasu – mówi pani Elżbieta. – To taka mała akademia-uczelnia, która realizuje zajęcia z życia i o życiu – dodaje.

Chociaż spotkania skierowane są do kobiet z gminy Gąbin, to zapisują się na nie również kobiety z Płocka. Na spotkanie w Akademii można przyjść raz albo uczestniczyć systematycznie. Obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy, ponieważ ze względu na założenie kameralności spotkań, zapisy zamykane są przy 20 osobach. – Kobiety podczas dyskusji bardzo się otwierają, mówią o bardzo różnych rzeczach: problemach czy sukcesach, dlatego, chcąc zachować klimat spotkania, grupa jest ograniczona – tłumaczy pani Elżbieta.Kto przychodzi na takie spotkania? – Uczestniczkami są kobiety, zajmujące się domem i dziećmi, ale również i księgowe, nauczycielki czy przedsiębiorczynie prowadzące biznesy. Nie zamykamy się na żadną grupę, zapraszamy wszystkie kobiety, które czują potrzebę wyjścia z domu i zrobienia czegoś dla siebie raz w miesiącu, bo często tak trudno wyrwać się z rzeczywistości: dom, dzieci, zakupy… – zachęca prezes stowarzyszenia.

Tematy poszczególnych warsztatów są typowo kobiece, na przykład 18 października panie będą zgłębiały wiedzę, dlaczego wybaczanie jest nam potrzebne (bo okazuję się, że ma ono moc), a w listopadzie będzie o pieniądzach i co zrobić, żeby je mieć. Na grudzień zaplanowano warsztaty z seksuologiem – Anną Zawadzką.

Spotkania odbywają się w Zajeździe nad Wisłą w Jordanowie, zawsze od godz. 18 i są bezpłatne. Żeby wziąć w nich udział należy wcześniej zarezerwować miejsce.

PetroNews.pl jest patronem medialnym Akademii Rozwoju Kobiet.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU