REKLAMA

KM wprowadza nowy sposób zakupu biletów

REKLAMA

– Chcemy, żeby podróż komunikacją miejską była dogodna. Dlatego też, staramy się nadążać za rozwojem technologicznym, by ułatwiać pasażerom życie i oszczędzać ich czas – stwierdził prezes Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak, podczas konferencji prasowej, dotyczącej nowego sposobu zakupu biletów autobusowych.

PowiązaneTematy

Na piątkowej konferencji prasowej ogłoszono, że w Płocku już oficjalnie można kupować bilety komunikacji miejskiej przez komórkę, przy użyciu darmowej aplikacji SkyCash.

– Dotychczas przez komórkę można było dokonać zakupu biletu jednorazowego, jednak teraz pojawia się również możliwość nabycia biletów długookresowych – tłumaczył Janusz Majchrzak.

– Jest to tzw. punkt sprzedaży biletu w kieszeni każdego pasażera, dlatego, że bilet można kupić wszędzie, 24 godziny na dobę – dodał Adam Krypel, dyrektor ds. nowych technologii w firmie SkyCash.

Korzystanie z aplikacji SkyCash jest bardzo proste i intuicyjne, wszystko jest dokładnie opisane i tak naprawdę wystarczy pobrać aplikację na swój telefon, przejść przez krótki proces instalacji i już możemy cieszyć się nową możliwością nabywania biletów.

Wcześniej należy jedynie zasilić swoje konto np. przelewem bankowym lub podłączyć do aplikacji kartę płatniczą, dzięki czemu należność za bilety będzie pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Po dokonaniu płatności, bilet zostanie automatycznie zapisany w pamięci aplikacji, tak, aby podczas kontroli pokazać kontrolerowi ekran telefonu z wyświetloną zakładką „Bilety do kontroli”.Obecnie po pobraniu aplikacji SkyCash i zarejestrowaniu się w systemie po raz pierwszy, bilet w cenie do 4 zł można będzie skasować za darmo.

W czasie konferencji członek zarządu SkyCash wspomniał również, że aplikacja poza wygodnym sposobem zakupu biletów komunikacji miejskiej, daje także możliwości opłacania parkingów, nabycia biletów do kina, wypłaty gotówki w bankomacie bez użycia karty oraz natychmiastowego dokonania przelewu pomiędzy użytkownikami i płatności za domowe rachunki, w ponad 30 polskich miastach.

– Jest chęć i wola, aby taką wizję zaoferować także w przypadku parkingów – odpowiedział Adam Krypel, na pytanie o płatne strefy parkowania w Płocku.

Pod koniec tego roku sieć sprzedaży biletów jeszcze się rozszerzy. W Płocku pojawią się dwa biletomaty stacjonarne, w których, poza możliwością zakupu każdego rodzaju biletu, znajdzie się także „kiosk informacyjny”, zawierający wiadomości o płockiej komunikacji miejskiej oraz naszym mieście. Łączny koszt zakupu dwóch biletomatów stacjonarnych wyniesie około 230 tys. zł.

– Biletomaty stacjonarne pojawią się w Płocku na początku grudnia. Jeden z nich zostanie umieszczony przy przystanku Na Skarpie, w kierunku miasta. Lokalizacja drugiego nie jest jeszcze znana – powiedział na zakończenie konferencji prezes KM.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU