Klub zaspokoił ciekawość kibiców. Wszystkie ręce na pokład!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przez blisko godzinę prezes Jacek Kruszewski, wiceprezes Tomasz Marzec, trener Marcin Kaczmarek oraz stoper i wicekapitan zespołu Bartłomiej Sielewski odpowiadali na pytania kibiców Wisły. Wniosek jest jeden – w tym roku idziemy po ekstraklasę. 

– Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, aby przygotować się jak najlepiej do nadchodzącej rundy – zaczął prezes.

Na początek nieuniknione pytanie zadał radny Michał Sosnowski, którego interesowała rzecz oczywista. – Jak rozmowy z Orlenem? Czy były już jakieś spotkanie, czy nowy prezes spotkał się z klubem? – Poproszę o inne pytanie – odpowiedział z uśmiechem Jacek Kruszewski.

– Zostało wysłane pismo do nowego prezesa Orlenu z prośbą o spotkanie. Prezydent Nowakowski też próbuje się spotkać z prezesem Jasińskim, jednak od dwóch miesięcy mu się to nie udało. Spotkał się za to z prezesem Leszczyńskim. Długo rozmawiali o współpracy Orlenu z miastem, były też poruszane kwestie Wisły. Na razie za wcześnie jednak, żeby mówić o powrocie Orlenu do Wisły – poinformował Tomasz Marzec.

Jest jednak światełko w tunelu. – Orlen sam się zgłosił do nas z propozycją wymiany nawierzchni na sztucznym boisku, także już patrzą na nas lepiej, niż do tej pory. Gorzej jak było na pewno nie będzie. Orlen w żaden sposób nie pomaga nam od 5 lat. Wierzę, że prędzej czy później będziemy brali Orlen na koszulki – optymistycznie prognozował prezes Kruszewski.

Kibiców bardzo interesowała również kwestia budowy nowego stadionu. – Pan Nowakowski obiecywał go w kampanii wyborczej – przypominał jeden z kibiców.

– Miasto zwróciło się do nas o dokumenty, które są potrzebne i wizję, jak byśmy to widzieli. Podaliśmy przykład stadionu Cracovii. Odbyło się jedno spotkanie w ratuszu z wydziałem planowania. Czekamy. Wiemy, że w tym roku ma być ogłoszony przetarg na projekt stadionu – odpowiedział wiceprezes Tomasz Marzec. Prezes Kruszewski zapewnił jednocześnie, że klub bez problemu dostanie licencję na grę w ekstraklasie. – Nowy stadion to trybuny bliżej boiska o 40 metrów z każdej strony – zdradził jeszcze prezes, czym niewątpliwie pobudził wyobraźnię kibiców.

Zarząd też nie owijał w bawełnę – przy braku powodzenia, zespół najprawdopodobniej się rozsypie. – Będzie trzeba grać tym co zostanie i wychowankami, ale to czarny scenariusz. Nie rozważajmy tego. Dokończmy to, co zaczęliśmy parę lat temu – apelował prezes. Czuć było pewność i determinację, co potwierdza chociażby zarezerwowanie jednego z najlepszych ośrodków treningowych w kraju. Mowa tu o obiektach w Grodzisku Wielkopolskim. – Ubiegliśmy tutaj takie marki jak Lech Poznań i Jagiellonia Białystok – zdradził prezes.

– W drużynie widać bardzo duże parcie na sukces, nie mogę znaleźć żadnego przykładu negatywnego zachowania czy nastawienia – mówił z kolei Marcin Kaczmarek, trener zespołu. Szkoleniowiec jest zadowolony z przygotowań i wzmocnień zespołu. – Cel jest jasno sprecyzowany, deklaracja jest oczywista i nikt się z tego nie wycofuje, a piłkarze muszą to udźwignąć – kontynuował.

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

– U nas nigdy nie było problemu z przyjęciem nowych zawodników. Jako drużyna bardzo dobrze ich przyjęliśmy, zintegrowaliśmy się. Są już pełnoprawnymi członkami zespołu i wierzę w to, że pomogą tej drużynie – mówił z kolei Bartłomiej Sielewski.

A z kim, zdaniem trenera Kaczmarka, przyjdzie nam ścigać się o upragniony awans? – Na pewno nie wolno lekceważyć Zawiszy Bydgoszcz. Zagłębie Sosnowiec też poczyniło poważne ruchy, z tego co wiem, to budowa nowego stadionu jest już u nich pewna. Dziwię się, że nikt też nie wspomina o Stomilu Olsztyn, który w końcu przystąpił do rozgrywek. No i oczywiście Arka, do której wrócili wychowankowie opłacani prze bogatsze kluby, tak jest zawsze łatwiej. Dla nich to podobna sytuacja jak u nas – wszystko jest na krawędzi – komentował szkoleniowiec płocczan.

Po spotkaniu kibice wręczyli Marcinowi Kaczmarkowi pamiątkowy szalik, głośno skandując nazwisko szkoleniowca. Chemia jest. Tak więc w sobotę zapraszamy wszystkich na stadion im. Kazimierza Górskiego! Razem pomóżmy Wiśle w awansie do ekstraklasy ;)

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji