Klub Motociekawy prosi o pomoc dla Zuzi

REKLAMA

Motociekawy.pl to grupa ludzi, których łączy pasja do motoryzacji. Organizują np. zawody Wrak Race w Bodzanowie, ale ich działalność ma również wymiar charytatywny.

Klub pasjonatów motoryzacji podczas wydarzeń, organizowanych przez siebie, stara się dotrzeć również do wszystkich, którzy mogą pomóc małej Zuzi Borowskiej.

PowiązaneTematy

U Zuzi w czerwcu wykryto guza wielkości około 4-5 cm, glejaka nerwów wzrokowych. Choć nowotwór należy do niezłośliwych, po chemioterapii dziewczynka trafiła do szpitala z ostrym wodogłowiem.

zzaaaOkazało się, że guz urósł o 1 cm i wywarł ucisk na komory mózgu, stąd wodogłowie. Dziewczynka musiała przejść operację założenia zastawki do główki. Gdyby nie to, że Zuzia jest malutka i ma jeszcze ciemiączko, wodogłowie zmiażdżyłoby jej mózg… Po operacji ustalono zmianę chemioterapii – teraz dziewczynka dostaje chemię, jak w przypadku guzów złośliwych dla dzieci poniżej 3. roku życia.

Na leczenie potrzeba oczywiście pieniędzy, właśnie dlatego organizatorzy Wrak Race starają się zebrać jak najwięcej funduszy. Chętni mogą wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto.

Więcej szczegółów dowiecie się ze strony pomagamzuzi.pl.