REKLAMA

Kilka tysięcy osób przyjedzie do Płocka. Policja postawiona w stan gotowości

REKLAMA

Zaledwie kilka dni zostało do rozpoczęcia w Polsce Światowych Dni Młodzieży. Policja chce jak najpełniej wykorzystać ten okres i zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników tego wydarzenia. Szczególnie obcokrajowców, którzy w tych dniach zagoszczą w naszym kraju. Płocka policja nie pozostaje obojętna i również włącza się do akcji. Zapowiadane są wzmożone kontrole i działania na rzecz bezpieczeństwa.

Jak wiadomo, do naszego kraju przyjedzie w tym okresie kilkaset tysięcy pielgrzymów – swój przyjazd zadeklarowało już 360 tysięcy osób ze 187 krajów. W samym Płocku przewiduje się około 4 tysięcy gości.

PowiązaneTematy

Dbając o ich bezpieczeństwo, krajowa policja chce przypomnieć podstawowe zasady zachowania, gwarantujące obcokrajowcom bezpieczny i spokojny wypoczynek w naszym kraju. Przy takiej ilości ludzi nie jest to łatwe. Stąd akcja policji rozpoczyna się znacznie wcześniej.

Często jest tak, że obcokrajowcy, którzy przybywają do naszego kraju, niekoniecznie zdają sobie sprawę z obowiązujących u nas przepisów. I to nie tylko tych w ruchu drogowym, ale również dotyczących ogólnego bezpieczeństwa. Zapewne większość pielgrzymów przybędzie do Polski własnymi środkami transportu. Policjanci dużo zaangażowania będą poświęcać temu, aby nauczyć przyjezdnych jak poruszać się po naszych drogach nie tylko jako kierowca, ale również i pieszy. Przybliżą gdzie szukać pomocy, gdy obcokrajowiec stanie się ofiarą przestępstwa, a także co robić w momencie zagubienia dokumentów tożsamości. Są to niezwykle ważne kwestie, które w tej chwili wymagają poruszenia i bliższego zapoznania się z ich tematem.

Dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach okazał się to temat przewodni. Policjanci stworzyli film, w którym udzielają rad, dotyczących obcokrajowców, ich bezpieczeństwa oraz zasad panujących w naszym kraju. Już dziś można się z nim zapoznać.