REKLAMA

Kilka projektów z powiatu płockiego dostało dofinansowanie. Wśród nich budowa boiska i remont drogi

REKLAMA

Blisko 5 mln zł dofinansowania otrzymały projekty zgłoszone przez samorządy powiatu płockiego. Zrealizowane zostaną: remont drogi powiatowej Soczewka-Łąck, przebudowa i budowa ulic osiedlowych w Bielsku, budowa żłobka i świetlicy w Nowym Gulczewie oraz budowa boiska przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku.

Wśród programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego znajduje się m.in. instrument zadań ważnych. W bieżącym roku przeznaczono na jego realizację 151 mln zł, z czego 95 mln zł na nowe projekty. W piątek podpisano umowy na kolejne projekty, o wartości 4,8 mln zł.

Remont drogi powiatowej nr 2974W Soczewka-Łąck

Droga powiatowa nr 2974W Soczewka-Łąck przebiega przez znajdujące się na terenie powiatu płockiego: gminę Nowy Duninów, miejscowość Soczewka oraz gminę Łąck. W ramach inwestycji wykonane zostaną roboty ziemne, wyrównana zostanie istniejąca i powstanie nowa bitumiczna nawierzchnia jezdni, wzmocnione zostaną także pobocza drogi. Samorząd Mazowsza na ten cel przekazał ponad 1,5 mln zł.

Przebudowa i budowa ulic osiedlowych w Bielsku

Samorząd Mazowsza przeznaczył 1,2 mln zł na przebudowę i budowę ulic osiedlowych w Bielsku. Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni dróg i ulic wraz z chodnikami, zjazdami, przebudową skrzyżowań, regulacją włazów studzienek kanalizacyjnych i skrzynek zasuw wodociągowych. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także sieć kanalizacji deszczowej oraz przebudowane zostaną ulice: 22 lipca (obecnie J. Kochanowskiego), Gen. K. Świerczewskiego (obecnie ul. Zacisze), Stodólna Wschodnia, Kasztanowa, ulica bez nazwy o dł. 170 m i ciąg pieszo-jezdny Broniewskiego w Bielsku.Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości

Zakres inwestycji obejmuje budowę wielofunkcyjnego boiska, w skład którego wchodzi – boisko większe do piłki ręcznej oraz siatkówki i tenisa, boisko mniejsze do siatkówki i koszykówki, 4-torowa bieżnia i skocznia do skoku w dal, zakola bieżni, rzutnia do kuli, wraz z infrastrukturą tj. odwodnieniem, ogrodzeniem, zadaszonymi siedziskami sportowymi oraz przebudową wewnętrznej drogi dojazdowej, chodników i nasadzenie zieleni. Samorząd Mazowsza na ten cel przekazał ponad 1,3 mln zł.

Budowa żłobka i świetlicy-klubu w Nowym Gulczewie

Blisko 830 tys. zł samorząd Mazowsza przeznaczy na budowę żłobka dla 20 dzieci i świetlicy dla mieszkańców w Nowym Gulczewie. W ramach inwestycji wybudowany zostanie parterowy budynek o powierzchni 279,18 m2 podłączony do sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, sieci energetycznej oraz sieci gazowej.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Marta says:

    bez znajomości i poparcia to sobie może pomarzyć

  2. Łysy says:

    A ten ze Staroźreb nic nie wziął ?Taki miał być omnibus i szpec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU