REKLAMA

Kierowcy w Płocku na celowniku grupy SPEED

REKLAMA

Komenda Miejska Policji w Płocku przypomina, że również nasi policjanci wchodzą w skład specjalnej grupy „SPEED”. Działająca od lipca formacja zwalcza nielegalne wyścigi i nagminne przekraczanie prędkości.

Szczególnie uciążliwe nocą i skrajnie niebezpieczne zjawisko nielegalnych wyścigów było jednym z głównych powodów utworzenia specjalnej policyjnej grupy „SPEED”. W skład mazowieckiej formacji wchodzą również policjanci z Płocka.

PowiązaneTematy

Funkcjonariusze należący do grupy „SPEED” to najbardziej doświadczeni policjanci drogówki. Członkowie tej grupy zajmują się ściganiem szczególnie niebezpiecznych zachowań na drodze. Ich celem jest być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

– Policjanci zespołu „SPEED” wykorzystują przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Jednak „piraci drogowi” mogą również zostać namierzeni poprzez pomiary statyczne, za pomocą mierników prędkości z wizualizacją – zwraca uwagę mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

W ostatniej dobie płocka policja odnotowała w sumie 5 kolizji, z czego 1 miała miejsce na terenie powiatu.

25 listopada płockim policjantom zgłoszono dwie kradzieże elektronarzędzi. W Płocku ze sklepu znajdującego się przy Trasie Popiełuszki skradziono elektronarzędzia i artykuły przemysłowe o wartości 2 tys. zł. W Bodzanowie włamano się do pojazdu i skradziono elektronarzędzia o wartości około 3 tys. zł.26 listopada w miejscowości Rębowo na DK50 doszło do zderzenia trzech aut. Jeden z uczestników zdarzenia jest w stanie ciężkim. Jedną z przyczyn wypadku mogła być gęsta mgła, kierowcom zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Zderzenie trzech aut. Kierowca w ciężkim stanie

Gdzie radar?

26 listopada policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 14-22 na trasie Płock – DK62 – Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Z1000 says:

    Nie macie o czym pisać…wielka grupa „speed” wcześniej drogówka jak tylko chciała radziła sobie ze scigantami…

  2. Oda says:

    A jak jest palenie opon i jazda pod prąd a rondzie przy leroy to ich nie ma!!!

  3. Endrju says:

    Speed niebezpieczna prędkość!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU