REKLAMA

Kierowcy w Płocku grają w rosyjską ruletkę granatnikiem

REKLAMA

Jak informowaliśmy, w miniony weekend zatrzymano aż 6 nietrzeźwych kierowców. Policja, zaniepokojona sytuacją przypomina, że jazda po alkoholu to nie tylko mandat, ale i potencjalna odsiadka i problemy ze znalezieniem pracy. A przede wszystkim, ryzyko zranienia lub zabicia siebie i innych uczestników.

Wyjątkowo duża ilość nietrzeźwych kierowców zwróciła uwagę Komendy Miejskiej Policji w Płocku. W zeszły weekend zatrzymano 6 nietrzeźwych kierowców, a w sumie do izby wytrzeźwień odprowadzono ponad 50 osób. W związku z tym, policja przypomina, że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla nietrzeźwego, ale również jego otoczenia.

Jazda na dodatkowym gazie grozi odsiadką do 2 lat i odebraniem prawa jazdy na co najmniej 3 lata. Dodatkowo, taka osoba zostaje wpisana do Krajowego Rejestru Karnego, co może stanowić poważny problem przy późniejszym poszukiwaniu pracy. Wielu pracodawców wymaga bowiem zaświadczenia o niekaralności.

– Zaświadczenie o niekaralności jest konieczne w przypadku, gdy osoba chce pracować w zawodzie, gdzie jednym z warunków jest niekaralność (taki warunek stawiany jest np. kandydatom do służby w policji). Każdy, kto figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym, będzie miał tę informację zapisaną w zaświadczeniu z KRK – przypomina Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Wszyscy wiedzą, jak wygląda ruch drogowy w Polsce i w Płocku, nie trudno domyślić się, że nawet będąc trzeźwym, czasami trudno uniknąć zagrożenia, a pod wpływem alkoholu taki człowiek nie ma szans. Zarówno ze względu na przebiegających przez drogi pieszych, trudne warunki na drogach, jak i niezwykłą fantazję i pośpiech niektórych kierowców, należy być wyjątkowo ostrożnym.– Mając świadomość, że czasami ułamki sekund decydują o tym, czy dojdzie do zdarzenia, czy też nie, powinniśmy sobie uświadomić również to, że nawet niewielka ilość alkoholu w naszym organizmie może spowolnić naszą reakcję na zaistniałą sytuację na drodze i wtedy zabraknie właśnie tych ułamków sekund – alarmuje rzecznik płockiej policji.

Policja zwraca uwagę, że prowadzenie pod wpływem alkoholu nie różni się niczym od gry w „rosyjską ruletkę” i jest niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym zachowaniem, grożącym śmiercią.

Warto pamiętać, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu, to duże ryzyko, które można porównać tylko do gry w „Rosyjską ruletkę”. Tylko w tym przypadku taki kierowca nie ma w ręku zwykłego pistoletu. To jest granatnik, którym może zabić siebie i każdego, kto przypadkowo znajdzie się w strefie zagrożenia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU